Son Dakika

SARI: “DOWN SENDROMLU BİREYLER, BİZİM BİR PARÇAMIZDIR”

SARI: “DOWN SENDROMLU BİREYLER, BİZİM BİR PARÇAMIZDIR”

Amasya Belediye Baş-kanı Mehmet Sarı, 21 Mart Down Sendromu Farkın-dalık Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Sarı me-sajında; Dünya Down Sendromu Günü, bizlere Down sendromlu bireyler hakkında toplumsal bilinç yaratmak açısından önemli bir fırsat sunuyor. Toplumuzda Down send-romlu bireylerin bizim bir parçamız olduğunu, eğiti-lebilir olduğunun bilin-ciyle hareket edilmelidir.
Down Sendromlu bi-reylerin sosyalleşme-lerine katkıda bulunacak etkinliklerin artırılmasını ve yalnız 21 Mart günü de-ğil her gün bu özel birey-lere proje üretmemiz gerekmektedir. Bugün bir başlangıç olsun ve bizler, özel durumu olan insanların, toplumun içinde ötekileştirilmeden, ayrıştırılmadan; kaynaştırıcı, bütün-leştirici ve kapsayıcı yaklaşımla yaşama hakkı olduğunu unutmadan “bunun için ben ne yapabilirim?” diye düşünmeye başlayalım.
21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü gibi özel günlerde bu bireylere yönelik top-lumsal tutumların yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir.
Bu vesileyle 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde Down Sendromlu kardeşlerimiz ve aileleri başta olmak üzere bütün vatandaşlarımıza en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.