Son Dakika

SARI: “GAZİ PAŞA, TARİHE İZ BIRAKAN BİR KOMUTAN VE LİDERDİR”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83’üncü yıldönü-mü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Sarı mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 83’üncü yıldönü-münde şükran ve saygıyla yâd ediyorum.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir Komutan ve Lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır. Milletimiz, Ata’mızın mirası Cumhuriyet ve Demokrasiye sahip çıkmış, istikbali ve istiklalimizi korumuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil aynı zamanda engin düşün-celeriyle ortaya koyduğu fikirlerle başta Milletimiz ol-mak üzere tüm dünyaya ışık tutan bir Lider, gerçek bir Devlet adamıdır. Bizler de Devlet ve Millet olarak onun “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkıp; onun fikirleri ışığında el birliği ile çalışarak Ülkemizi daha ileri seviyel-ere getireceğiz. Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesikırılmadıkça, bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış olan Gazi Mustafa Kemâl Atatürk, onun silah arkadaşlarını ve vata-nımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan istiklâl müca-delemizin tüm kahramanlarını bir kez daha en kalbi duy-gularımla, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı