Son Dakika

SARI: “İTFAİYE TEŞKİLATIMIZ, KUTSAL BİR VAZİFE İFA EDİYOR”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 25 Eylül- 1 Ekim tarihlerinde kutlanan itfaiyeciler haftası nedeniyle bir mesaj ya-yımladı.
Başkan Sarı mesajında; “Osmanlı döneminde tulumbacılar ocağı ve askeri itfaiye teşkilatı gibi çeşitli isimlerle hizmet veren yangın söndürme teşkilatı, 25 Eylül 1923 tarihi itibariyle belediye hizmeti ka-bul edilmiş ve modern itfaiye teşkilatı oluşturulmuştur. Bugün, modern teçhizat ve personeli ile sadece yangınlarda değil, sel ve depremler gibi tüm doğal afetlerde de halkımızın can ve mal güvenliği için 24 saat canla başla çalışan İtfaiye teş-kilatımız, kutsal bir vazife ifa etmek-tedir. İtfaiye Hafta-sındaki amaç; itfaiye hizmetleri-nin ne olduğunu halkımıza anlat-mak, yangın önlemleri konu-sunda halkımızı ay-dınlatmak ve düzenlenen etkin-liklerle yangın ve diğer afet koruma şekillerine dikkat çekmektir.
Bir şehrin itfaiyesi ne kadar iyi olursa olsun, itfaiyenin başarısı, hal-kımızın aldığı yangın güvenlik önlemlerine ve yangından korunma konusundaki bilgi seviyesine bağlıdır. İtfaiye ekiplerimiz görevlerini yerine getirirken her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlike-ye atarak, zor şartlarda çalışıyor.
Yaz, kış demeden hem yangın hem kurtarma faaliyetlerini özveriyle yürütüyor.
Hepsine minnettar olduğumuzu belirtmek istiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; itfaiyecilerimizin kazasız ve belasız bir şekilde görevlerini yerine getirmeleri-ni temenni ederken, yangınsız ve afet-siz günler diliyor, tüm itfaiye personel-lerimizin İtfaiyecilik Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı