Son Dakika

SARI, MHP KURULTAYINDA OYUNU KULLANDI

SARI, MHP KURULTAYINDA OYUNU KULLANDI

Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi’nin 13. Olağan Büyük Kurul-tayı’na katılım sağladı.
Başkan Sarı’ya burada MHP Amasya İl Başkanı Şuayip Ak, MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan Yetik, Amasya İl genel Meclisi MHP Grup Başkanı Mesut Ünal eşlik etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, An-kara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı’na katıldı.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, burada yap-tığı konuşmasında şunları kaydetti;Mart ayı-nın 18’inde; yani bugün, Çanakkale ruhunun ilhamıyla, İstiklal Marşı’mızın ikramıyla, şühedanın itibarıyla, milletin iradesiyle, Ülkücü ömürlerin ihlasıyla 13’üncü Olağan Büyük Kurultayı’mızı ifanın emsalsiz kıvan-cını yaşıyoruz. Burayı şereflendiren her kar-deşimi en içten, en halisane duygularımla kucaklıyorum.
Edirne’den Kars’a, Mersin’den Trabzon’a, İzmir’den Hakkari’ye kadar ülkemin her yerini; bunun yanında Adriyatik Denizi’nden Çin Seddi’ne, Ortadoğu’dan Kafkaslar’a, Afrika’dan Balkanlar’a milli varlığımızın asa-letini vicdanında taşıyan bütün kardeşlerimi selamların en güzeliyle selamlıyorum. Sa-yılmayız parmak ile tükenmeyiz kırmak ile, çünkü biz Milliyetçi-Ülkücü Hareket’iz. Hesap yapmayız çı-kar ile çetele tut-mayız heves ile, çünkü biz Cumhur İttifakı’yız.
Düşmeyiz vur-mak ile durmayız engel ile, çünkü biz Türk milletiyiz.
Vazgeçmeyiz korku ile dönmeyiz tehdit ile, çünkü biz Türkiye’yiz.
İstiklal için birlik diyoruz. İstikbal için dirlik diyoruz. Kaza-nanın Türkiye olacağına candan inanıyoruz. Merhum vatan şairimiz Mehmet Akif Er-soy’un dediği gibi; “Girmeden tefrika bir mil-lete düşman giremez, toplu vurdukça yürek-ler onu top sindiremez.”
Bastığımız yerleri toprak diyerek geçmi-yoruz. Hep düşünüyoruz altında nice kefen-siz yatanı. Şehit oğluyuz, incitmiyoruz ata-mızı, vermeyeceğiz dünyaları alsak da bu cennet vatanı.
Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürri-yet; Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklâl. Gönül isterdi ki, bu salonun içi de dışı da geç-mişte olduğu gibi, hıncahınç dolsaydı.
Ancak bir yıldır hem ülkemizin hem de dünyanın kıyasıya mücadele ettiği KOVİD-19 hastalığından dolayı kurultayımıza katılımı mecburen sınırlı tuttuk.
Aramızda bulunamayan her dava arka-daşımızla, her vatandaşımızla mesafeleri aşan, zamanın dar kalıplarına sığmayan gö-nül birlikteliği içindeyiz. Her şeyin başı el-bette sağlıktır. Dikkatli olmalıyız, tedbirle ha-reket etmeliyiz, kurallara mutlak surette uy-malıyız. Bu vesileyle geride kalan bir yıllık za-man süresinde, KOVİD-19 virüsünden do-layı hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Ce-nab-ı Allah’tan rahmet, halen tedavi gören kardeşlerimize şifalar diliyorum” dedi.
‘52 YILDIR MİLLİ GÖNÜLLERDEYİZ’52 yıl-dır siyaset sahnesinde ve milli gönüllerde ol-duklarını söyleyen MHP Genel Başkanı Bah-çeli konuşmasının devamında; “Akif’in de-diği gibi, üç buçuk soysuzun ardından za-ğarlık yapmadık, hele hak namına haksızlığa ölsek tapmadık. Zaman oldu, şafağı sök-meyen gecelerde ülkülerimizin nuruyla ay-dınlandık. Zaman oldu, bir hilal uğruna, bir hakikat uğruna, bir haysiyet ufkunda güneş gibi battık. Anılarımızı pusula yaptık açıldık geleceğe, acılarımızdan ders aldık tutunduk gerçeklere.
Yeri geldi, iftiralarla boğuştuk durduk. Ye-ri geldi, ihanetlerle boğulmak istendik. Vazgeçmedik sevdamızdan,
dönmedik yo-lumuzdan, şikâ-yet etmedik sırtı-mızdaki yükler-den. Çünkü yolu doğru olanın yü-kü ağır olur de-dik,Ülkücü olma-nın varsa bir be-deli seve seve ödemeyi diledik. Geride kalan on yıllar içinde; Yağ-murdan sonra büyüyen başak-lar gibi büyüdük, kökleştik. Güzün toprağa serpilip baharla ye-şeren tohumlar gibi yeşerdik, yükseldik. Ya-zın kuruyup kışın yatağından taşan nehirler misali engelleri aştık, tıpkı Ergenekon’dan çı-kar gibi hep daha ileriye atıldık.
Bir güne sığan asırlık olayları yaşadık, bin asra bedel bir günlük imtihanlarla yoklandık. Herkes okyanusun içindeki damlaya bakar-ken, biz damlanın içindeki okyanusu gördük. Milliyetçi Ülkücü Hareket, Türk milletine adanmış faziletli hayatların mecmuudur. Mil-liyetçi Ülkücü Hareket, Türklüğün bekasını korumaya yemin etmiş serdengeçtilerin, inanmış vicdanların, ilkeli dava insanlarının düşmeyecek kalesidir.Ardımızda tarih, yanı-mızda dava arkadaşlarımız, başımızda al bayrağımız, bağrımızda üç hilalli sancağı-mız, önümüzde şehitlerimiz, gönlümüzde ül-külerimiz, övgümüzde milletimiz, ömrümüz-de milliyetimiz, ölümümüzde bu cennet vata-nın toprağı bize yardır dedik, nardır dedik, her zaman da var olacağız diye seslendik. Yastığımız mezar taşı, yorganımız kar olsun, Biz bu yoldan döner isek namus bize ar olsun.
Merhum Akif’in dediği gibi, “Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz, bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz.” Adeta Akif’i tamamlar gibi haykıran Merhum Hüseyin Nihal Atsız, ne güzel de söylemiş: Delinse yer, çökse gök, yansa, kül olsa dört yan, Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan. Yıldırımdan, tipiden, kasırgadan yılmayan, Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz.
Biz yürüdükçe, hainler kaçacak delik ara-yacak. Biz yürüdükçe, Türkiye düşmanları köstebekler gibi saklanacak.
Biz yürüdükçe, millet yürüyecek, tarih di-le gelecek, destanlar söylenecek, Türkiye yükseldikçe yükselecek. Yürüyüşümüzden ürkenler var. Varlığımızdan ürperenler var. Hepsini biliyorsunuz, bütün kötürüm ve köh-ne emel sahiplerini iyi tanıyorsunuz. Fera-setinizle karanlık oyunları görüyor, kara kampanyaları göğüslüyorsunuz. Türkiye’yi faka bastırmak, tuzağa düşürmek için çırpı-nan hasis ve hamiyet yoksunu çevreleri ib-retle takip ediyorsunuz. Geceleri hesap, gündüzleri hüsran; geçmişleri hezimet, gelecekleri heyula ne kadar müfrit ve mü-nafık varsa alayı bir olmuş, bir araya gelmiş Türkiye’nin ayağından çekiştiriyor, önüne bariyer dikiyor. Sanıyorlar ki, tezgâhlarına akıl/sır ermeyecek. Sanıyorlar ki, kumpas-larına güç/takat yetmeyecek.
Türkiye’nin karşısında hizalanmak muha-lefet değildir. Millet başka bir şey zillet başka bir şeydir. Türkiye’yi uçuruma çekmenin adı demokrasi değildir. Devletin ülkesi ve mil-letiyle bölünmez bütünlüğüne saldırı ve sui-kastın adı özgürlük değildir, insanlık değildir, insan hakları hiç değildir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in 52 yıllık şerefli yolculuğunda, davamıza hizmet etmiş, emeği geçmiş Yusuf yüzlüleri, Yunus gönülleri, yurdunu alçaklara uğratmayan tüm arkadaşlarımızı minnetle ve hasretle yad ediyorum. Terörle amansız bir mücadele veren kahramanlarımıza Büyük Kurultayımızın dualarını paylaşmak amacıy-la, istiklal ve vatan şairimiz Mehmet Akif Er-soy’un Ordunun Duası Şiirinin şu mıs-ralarıyla konuşmamı bitirmek istiyorum: Yıl-mam ölümden, yaradan, askerim; Orduma, “gazi” dedi Peygamberim.
Bir dileğim var, ölürüm isterim: Yurduma tek düşman ayak basmasın. Amin! desin hep birden yiğitler, “Allahu ekber!”, gökten şehidler. Amin! Amin! Allahu ekber.
Millet için etti mi ordu sefer, Kükremiş arslan kesilir her nefer, Döktüğü kandan gö-ğe vursun zafer, Toprağa bir damlası boş ak-masın. Amin! desin hep birden yiğitler, “Alla-hu ekber!” gökten şehidler. Amin! Amin! Allahu ekber! Allahu ekber! Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’mizi vatan ve millet savun-masında gösterdiği gıpta edilecek fedakârlık ve vazife bilincinden dolayı gönülden tebrik ediyorum. Sonuna kadar yanlarındayız, Türk milleti her zaman destekçileri ve duacılarıdır. Aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rah-met diliyorum.
Diyorum ki, şehitler ölmez vatan bölün-mez. Sağ olun, var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun.
Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diye konuştu.
Genel Başkan Bahçeli’nin konuşmasının ardından dilek ve temenniler ile 13. Olağan Büyük Kurultayda oy kullanımına geçildi. Delegelerin desteğini alan Bahçeli Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak güven tazeledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.