Gündem

SARI’DAN HALKA ÇAT KAPI PİDE İKRAMI

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, her yıl olduğu gibi bu yılda ramazan ayında hemşehrilerine pide ikramını sürdürüyor.

“Ramazan Paylaşmaktır” düsturu ile Amasyalı hemşehrilerine ulaşmayı hedefleyen Amasya Belediyesi her gün yüzlerce ailenin kapısını çalıyor ve mahallelerde pide dağıtımı yapıyor. Ramazan ayının 3.gününden son gününe kadar devam edecek olan bu hizmeti geleneksel hale getiren Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ramazan sonuna kadar 100 bin pideyi vatandaşa ikram edeceklerini söyledi.

‘BU MÜBAREK GÜNLERDE ÖNCELİĞİMİZ GÖNÜL ALMAK’

Ramazan ayında Amasyalıların sofrasını pidesiz bırakmayacaklarını aktaran Başkan Sarı,

“11 ayın sultanı ramazanı şerifin nimetlerinden bereketinden faydalanmamız lazım kendimize payda çıkartmamız lazım nedir bu payda dersek bizim için bir hayır duası almaktır .’Allah razı olsun’ duasının haricinde başka hiçbir sırrı yoktur. Çünkü hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden verdiğimiz için herkesten birer dua almaktan gayrı beklentimiz yoktur. Ramazanın 3. Gününden başladığımız bu güzel hayır içerisinde günlük 1500 pide dağıtıyoruz. Tahminimizce ramazan sonunda 75 bin pide dağıtmış olacağız. Bu mübarek günlerde önceliğimiz gönül almak. Bu sebepten ötürü Hiç bir gönlü kırmadan, pideci esnafımıza engel olmamak adına da pide dağıtacağımız mahallelerdeki pidecilerden tüm pideleri alıp hem esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. Kıymetli vatandaşlarımızın gönlünü hoş etmek gayreti içerisinde pidelerimizi ikram etmeyi sürdürüyoruz. Bu ikramımızı yaparken hiçbir vatandaşımıza kimdir, dini nedir mezhebi nedir ayırmadan kayırmadan ötelemeden itelemeden, bize gönlünü açan tüm vatandaşlarımıza pidemizi ikram ediyoruz. Ayrıca bu bahçenin çiçekleri olan çocuklarımıza yüzlerini bir nebze güldürebilmek adına çikolata ikramında bulunuyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri de ramazan aylarında suyumuzu da ücretsiz veriyoruz. Amacımız her daim vatandaşımızın memnuniyeti ve mutluluğudur. Cenabı hak ömür verdiği müddetçe ve bu görevi icra ettiğimiz sürece her ramazan bu geleneğimiz ve hizmetlerimizi devam ettireceğiz. İnsanlarımız huzurlu ve mutlu, bizlere duaları yetiyor” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.