Gündem

“SARIKAMIŞ BİR YİĞİTLİK DESTANIDIR”

Ülkem Partisi Karadeniz Bölge Başkan Yardım-cısı,Amasya İl Başkanı Murat KÖSE, Sarıkamış Şehitlerinin 107. Ölüm yıl Dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.
Başkan KÖSE,mesajında şu ifadelere yer verdi; “Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan Sarıkamış Harekâtı, zor hava şartlarına göğüslerini siper ederek vatanları için donarak can veren 90 bin askerimizin şehadete ulaş-tığı, bir yiğitlik destanıdır. “dedi
Bu destan vatan uğruna Mehmetçiğin bayrağı ve vatanı için her koşulda gözünü kırpmadan müca-deleye hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Zorlu iklim ve arazi koşullarındaki bu amansız mücadelede; Mehmetçik, hiçbir mazeretin ardına saklanmak sızın, vatanına ve istiklaline kastedenlere karşı çelikten sinesini siper etmiş; büyük kayıplar verilse de vatan uğruna çıkılan bu yoldan asla geri dönmeyi düşünmemiştir. Bu mücadelenin kutsallığı ve kahraman askerlerimizin cesareti bizlere de büyük sorumluluklar yüklemiştir.
1877’de kaybedilen 93 Harbiyle vatan toprağımız Kars, Ardahan ve Artvin’in Ruslara bırakmak durumun-da kalmasının ardından 1914’te bu toprakları geri almak için başlatılan Sarı-kamış Harekatı, iyi başla-masına rağmen binlerce Mehmetçik şehit olmuştur. Bizler de bu mücadelenin kutsallığı ve kahraman askerlerimizin cesareti ile bu fedakârlığın bilincinde olarak, şehit ve gazilerimi-zin izinde birlik ve beraber-lik içerisinde vatanımız için her koşulda çalışmaya devam ediyoruz.
Başkan Köse mesajını şöyle tamamladı:”Büyük kayıplar verilse de vatan uğruna çıkılan bu yoldan asla geri dönmeyi düşün-memiştir.
Bu mücadelenin kutsallığı ve kahraman askerlerimizin cesareti bizlere de büyük sorum-luluklar yüklemiştir. Bugün de bizler bu fedakarlığın bilincinde olarak onların izinde birlik ve beraberlik içerisinde vatan için her koşulda çalışmak duru-mundayız.
Bu duygu ve düşüncelerle 22 Aralık 1914 tarihinde yaşanan “Sarıkamış Harekatında” vatan topraklarını savun-mak uğruna şehit düşen kahraman vatan evlatlarını, ebediyete intikallerinin 107’nci yıldönümünde rah-met ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad mekanınız cennet olsun.”ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı