Son Dakika

Savunma Sanayi İçin Modüler Lego Beton

Vali Mustafa Masatlı, Mimarlık Fakültesi Malze-me ve Beton Laboratuvarı, Teknoloji ve Uygulama Laboratuvarı ile Nano ve Termal Analiz Labora-tuvarlarında incelemelerde bulundu.
Gerçekleştirilen ziyarette; Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Amasya Ticaret Odası Baş-kanı Murat Kırlangıç, KOSGEB Müdürü Bayram Ali Kukuş, Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Burçin Şenol Şe-ker, Mimarlık Fakültesi Endüstiriyel Tasarım Bö-lüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Gökçe ve Akademik Prefabrik Ltd. Şti. Şirket Müdürü Kimya Mühendisi Sonnur Gökçe katıldı.
Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüs-tiriyel Tasarım Bölüm Başkanı ve Mimarlık Fakültesi Laboratuvarlar Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Murat Gökçe tarafından savunma sanayimiz için geliştirilen zırh delici mermilere karşı mukavemetli Modüler Balistik Lego Beton ile ilgili sunum yaptı.
Dr. Öğr. Üyesi Gökçe; Modüler lego beton tasarımını vatandaşlarımız için ‘Kendi Evini Kendin Yap’ sloganı ile kendinden yalıtımlı lego beton, hiç yanmaz özellikli yalıtım betonu ve mermerden %25 daha dayanıklı Ebru Beton Ar-Ge çalışmaları üzerine de bilgilendirme bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı