Gündem

SEBZE HALİNDE YAŞANANLAR KORKUTTU

Amasya’da sebze halinde park halindeki bir tır, sürücü-sünün dorsenin altında oldu-ğu anda geri geri kayıp eğimin etkisiyle hızla ilerle-yerek başka bir tıra çarparak durabildi. Kameralara yansı-yan korku dolu o anlar daha önce aynı yerde el freninin çekilmediği için gezintiye çıkan otomobilin görüntüle-rini akıllara getirdi.
Dorsenin altındaki sürücü de sürüklendi.
Önceki gün bir iş yerine sebze taşıyan sürücü tırını boş alana park edip dorsesi-nin altına geçti. Bir anda geri geri harekete geçen tır hızla-nıp metrelerce ilerleyerek başka bir tıra çarparak dura-bildi. O anlarda neye uğradı-ğını şaşırıp dorsenin altına tutunmaya çalışan sürücü de sürüklendi. Çevredekilerin koşarak yetişmesiyle tırın altından çıkartıldı. Şans eseri kazayı hafif sıyrıklarla atlatıp kontrol amacıyla ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Daha önce de otomobil gezintiye çıkmıştı
Korku dolu kazayı gören vatandaşlardan Mustafa Kodak, sebze halinin eğimli zemininin bu tür kazalara yol açtığını savundu. Rüzgarın etkisiyle şemsiyelerin uçuştuğu aynı yerde daha önce de el freni çekilmeden park edilen bir otomobilin metrelerce ilerleyip gezintiye çıktığını hatırlatan Kodak, “Çözüm olması, bu eğimin düzelmesi lazım. Herkese sıkıntı veriyor” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.