Gündem

Şehidimiz Uzman Onbaşı Hüsamettin GÖKÇE’yi Ebediyete Uğurladık

Şehidimiz Uzman Onbaşı Hüsamettin GÖKÇE’yi Ebediyete Uğurladık

28 Nisan günü bölücü terör örgütüne karşı düzenlenen Pençe Şimşek Operasyonunda Şehit olan Amasyalı Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe düzenlenen törenlerin ardından Merkeze bağlı Beldağ Köyünde toprağa verildi.

Burada yapılan törene şehidimizin ailesinin yanı sıra Valimiz Mustafa Masatlı,  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil, Hasan Çilez ve Mustafa Tuncer, Amasya Garnizon Komutan V. Alb. Fatih Akpınar, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğg. Sebahattin Türker, Amasya Belediye Başkan V. Özcan Gür, protokol üyeleri,  askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Şehidimiz için İlimizdeki ilk tören öğle saatlerinde askeri uçakla getirildiği Merzifon Havalimanında yapıldı. Daha sonra Şehidimizin Naaşı Hacılar Meydanı Mahallesinde ailesinin ikamet ettiği eve getirilerek, akrabaları ve komşularından helallik alındı.

Daha sonra Beldağ Köyünde düzenlenen Cenaze Töreninde Valimiz Şehidimizin ailesine bir kez daha başsağlığı diledi. İkindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından ise Şehidimizin Cenazesi dualar eşliğinde köy mezarlığında defnedildi. Defin Töreninin sonunda Şehidimizin ailesine Vali Mustafa Masatlı ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer tarafından Türk Bayrağı ve Şehidimizin fotoğrafı takdim edildi. Aziz Şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine, Amasya halkı ve milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.