Son Dakika

Şehirlerarası seyahat için İlçe Seyahat İzin Kuruluna başvurulacak

Şehirlerarası seyahat için İlçe Seyahat İzin Kuruluna başvurulacak

Koronavirüsün Türkiye’de yayılmasını önlemek amacıyla uygulamaya konulan “Şehirlerarası Seyahat Tedbirleri” kapsamında oluşturulan ve Suluova’da da kurulan “Seyahat İzin Kurulu”, ilçemizde faaliyetlerini sürdürüyor.

Suluova’da oluşturulan ve İlçemiz Otogarında hizmet vermeye başlayan İlçe Seyahat İzin Kurulu, şehirlerarası seyahat yapma şartlarını taşıyanlara seyahat izin belgesi veriyor.

Suluova’da oluşturulan İlçe Seyahat İzin Kurulu, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 28 Mart 2020 gün ve 6009 genelgeleri gereğince İlçemizde;

1) Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen,
2) Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar,
3) Özellikle son on beş gün içersinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlarımızın talepleri halinde otobüsle şehirlerarası seyahat etmelerine izin vermek amacıyla kuruldu.

Suluova Kaymakamlık Temsilcisi İlçe Yazı İşleri Müdürü Adil Başara başkanlığında ve Belediye Temsilcisi, Emniyet Temsilcisi, Otogar Sorumlusu ve İlgili Meslek Odası Temsilcisinden “İlçe Seyahat İzin Kurulu” oluşturulmuş olup, İlçemiz Otogarında faaliyetini sürdürmektedir.

Bugüne kadar başvuru yapan 30 kadar vatandaşa izin belgesi verdiklerini belirten İlçe Seyahat İzin Kurulu Başkanı Adil Başara, yaptığı açıklamasında; “Suluova Kaymakamlığı Seyahat İzin Kurlu olarak, tarafımıza ulaşan müracaatları kurul olarak değerlendiriyoruz. Müracaatları uygun olan vatandaşlarımızın izin belgelerini düzenliyoruz. Tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır.

Ancak İlçemizde yukarıda belirtilen şartlardan birini taşımak kaydıyla şehirlerarası seyahat yapmak isteyen vatandaşlarımız Seyahat İzin Kuruluna başvurarak izin belgesi alabilirler.” Dedi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.