Son Dakika

ŞEKER FABRİKASI, 82 BİN TON ŞEKER ÜRETTİ

ŞEKER FABRİKASI, 82 BİN TON ŞEKER ÜRETTİ

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanı Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, Pancar Ekicisi çiftçilerimiz 2020/2021 pancar kampanyası, bedeli ödenecek pancar bedeli nakliyesi dahil 287 Milyon TL olup, çiftçilerimize bugüne kadar 190 Milyon TL ayni ve nakdi ödeme gerçekleştirilmiştir dedi.
Başakn Saatcı yaptığı açıklamada, “Değerli Pancar Ekicisi Çiftçilerimiz, Şirketimize gönül-den bağlı tüm paydaşlarımız ve kıymetli dostlarımız. Şirketimiz içerisinde bulunduğumuz dö-nemde 67. Pancar kampanyasını 115 gün içerisinde başarı ile tamamlamıştır. Bu Kampanya döneminde iç saha ve dış saha olmak üzere toplam 105 bin dekar alanda 4 bin 742 sayıda pan-car ekicisi ile sözleşme yapılmış ve çiftçilerimize bedeli ödenecek Şeker Pancarı miktarı 630 bin 215 Ton olarak gerçekleşmiştir. Bu pancardan 82.000 Ton kristal toz şeker, 32.500 Ton me-las ve 180 bin Ton Yaş Pancar küspesi, 8 bin Ton Pancar Ucu elde edilmiştir. Tekraren belirt-mek isteriz ki;pancarını bu zor şartlar altında bizlere kadar teslim eden çiftçilerimize ve bu alın terini beyaz şekere dönüştüren Yönetim kademesi dahil tüm çalışanlarımıza en kalbi şükran-larımızı sunuyoruz.
Pancar Ekicisi çiftçilerimiz 2020/2021 pancar kampanyası, bedeli ödenecek pancar bedeli nakliyesi dahil 287 Milyon TL olup çiftçilerimize bugüne kadar 190 Milyon TL ayni ve nakdi ödeme gerçekleştirilmiştir. Kalan pancar bedeli ise 97 milyon TL’dir. Kalan pancar bedelleri söz verdiğimiz üzere 24.02.2021 tarihinde tüm bölgelerimizde aynı zamanda çiftçilerimizin hesaplarına yatırılacaktır. Mevla pancar bedellerinin tüm çiftçilerimize güle güle yemeyi ve ha-yırlı işlerde kullanmayı nasip etsin. Hep var olasın pancar çiftçilerimiz, hep payidar kalasın Amasya Şeker Fabrikamız. Yüce Mevla sizlere yerin bitirdiğinden, göğün indirdiğinden bol bol nasip etsin inşallah.
Değerli Çiftçilerimiz, gelecek dönem pancar alım taahhüt işlerimiz tüm bölgelerimizde kesintisiz devam etmektedir. Gelecek dönemde %60 peşin ödenen pancar bedellerinin %80 olarakgüncellendiğini, %80’lik ödemelerin pancar tesellümlerinizi müteakip peşin ödeneceğini tekrar belirtmek istiyoruz. Bu bağlamda değerli çiftçilerimizi pancar ekimi konu-sunda yağan yağışlarla birlikte taahhüde yazılmak üzere bölgelerimize beklediğimizi ifade etmek isteriz.
Bu vesile ile dağıtılacak pancar bedellerinin yöremize ve çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu ol-masını cenabı Allah’tan niyaz ediyor, bu süreçte bizleri her konuda destekleyen tüm kişi ve kurumlara en kalbi şükranlarımız sunuyor, içerisinde bulunduğumuz mübarek üç ayların yö-remize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Sizlerin desteği, bizlerin gayreti Allah’ında yardımıyla nice pancar kampanyalarında buluşmak dileğiyle Allah’a emanet olu-nuz.” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.