Son Dakika

ŞENEL, PLT MADENCİLİKTE İNCELEMEDE BULUNDU

Amasya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurcan YURT Şenel, Sosyal Güvenlik Rehberlik ve Bilgilendirme faaliyetlerimiz kapsamında, Suluova da 227 kişi istih-damla faaliyetini yürüten PLT Madencilik ve 98 kişi istihdam eden Beşler Yeni Doğuş Madencilik işyerlerini ziyaret edip, işyeri müdürü Aşan Ergönül’den linyit kö-mür madeninde yürüttükleri çalışmalar, üretim faali-yetleri ve yatırımları hakkında detaylı bilgiler aldık.Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri hakkında öneri ve taleplerini dinleyip,Amasya SGK İl Müdürlüğü ile yürütülen işlemler hakkında birim müdürleri ile birlikte görüşerek Sosyal Güvenlik hak ve yükümlülükleri, kayıtdışı istihdam, işveren yükümlülükleri, sigorta prim teşvikleri hakkında bilgilendirme yaptık.
PLT Madencilik San. Tic. A.Ş. ve Beşler Yeni Doğuş Madencilik San.Tic.A.Ş. İşyeri yetkililerine İlimiz ekonomisine ve istihdamına sağladıkları katkı için ve Sosyal Güvenlik primlerini düzenli ödedikleri için çok teşekkür ederiz.
Madende 150 metre yer altında geçirdiğim 2 saatte kısa da olsa madenci işçi kardeşlerimin çalıştıkları ortamı görüp havayı soluduğumuzda, gün ışığı görmeden verdikleri emeğin alın terinin ne kadar kıymetli olduğunu çok daha iyi anladım Allah hepsinin yardımcısı olsun.
Yeraltında çok zor şartlarda çalışarak Kömürün karasını emekleriyle ve alın terleriyle ağartan, Karanlıklar içerisinde dünyayı aydınlatan tüm maden emekçisi kardeşlerimize, çalışma hayatına ve ülkemize kattıkları çok önemli değer için gönülden teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı