Gündem

Sermayenin değil halkın iktidarına ihtiyaç var

Eski Amasya Milletvekili Ramis TOPAL,“Sermayenin değil halkın iktida-rına ihtiyaç var.”dedi
Ramis Topal açıklamasında şu ifadelerine yer verdi; Son dönemde gıda-dan akaryakıta, ete ekmeğe, suya elekt-riğe doğalgaza yapı-lan zamlar halkı isyan noktasına getirmiştir. Halk zam yağmuru altın-da ezilmiş orta direk dediğimiz kavram ortadan kalkmış fakir ve zengin kav-ramları kalmıştır. %5 civarında zengin bulunmasına karşın fakir ve yoksul oranı %80’in üzerine çıkmıştır.
Genel başkanımız halkın sesi olmuş, garip gurebanın fakir fukaranın hakkını aramış duruma tepkisini koymuştur. Her platformda zamların geri çekilmesini istemesine rağmen iktidar cephesi halktan yana değil sermayeden yana olmayı ve yandaş şirketlerini daha da zenginleştirmeyi tercih etmiştir.
Elektrik şirketlerini bile şaşırtan biz bile bu kadar zam beklemiyorduk dedirten iktidar tarafını seçmiş halkın oylarıyla seçilen vekiller de sermayenin avukatlığına soyunmuştur.
Ölümü gösterip sıtmaya razı etme peşindeler.
İktidar şark kurnazlığı peşinde. %127 zammı yapıp bunu kısım kısım cüzi miktarlarda düşürüp halkın tepkisini azaltmaya çalışacaklar tıpkı daha 3-4 ay önce yaşananlar gibi. Nasıl olsa halk yine bize teveccüh gösterir yine bizi iktidar yapar gelen zamlar iki gün sonra unutulur diye hafife aldıkları halk onlara en büyük akıl tutulmasını sandıkta yaşatacak.
Kimse genel başkanım Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemlerini hedef alarak ‘adi ve hafif bir politika’ cümlesini kullanamaz. Hele hele ‘senin elektrik faturanı ben ödeyeceğim’ hiç diyemez. Hasan Çilez Genel başkanımın faturasını ödemek senin haddin değil. Madem elektrik faturası ödemeye meraklısın Amasya’nın merkezi, 6 ilçesi ve 372 köyünde faturasını ödeyemeyen halkın faturasını öde. Hadi hodri meydan.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı