Son Dakika

Sevginin ve Aşkın Şehridir AMASYA

Başkan Sarı BengüTürk TV'de Bilge Sebilcioğlu ile "Başkanlar Konuşuyor" programına konuk oldu

Başkan Sarı BengüTürk TV’de Bilge Sebilcioğlu ile “Başkanlar Konuşuyor” programına konuk oldu.
BengüTürk TV’de Bilge Sebilcioğlu’nun konuğu olan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya’nın tarihi, kültürü, gerçekleştirdikleri çalışmalar ve planladıkları projeleri anlattı. “Kendimizi tanıdığımız günden beri Milliyetçi Hareket Partisi’nin üç hilali altındayız ve bunun gururunu, onurunu yaşamaktayız.
Vatanımıza, milletimize olan bu sevgi ve büyüklerimiz-den öğrendiğimiz disiplinlerle Amasya’mızın tanıtımı ve dünyaya entegre olması için elimizden gelen bütün çalış-maları gerçekleştiriyoruz. Ben turizmciyim. Buradan gelen tecrübe ile şehrimizi turizm alanında ilerletme hedefindeyiz. Amasya’mızın menfaatleri açısından ne gerekiyorsa, Amasyalının mutluluğu ve huzuru için ne gerekiyorsa aldığımız terbiye, bilgimiz ve gayretimiz dahi-linde hepsini gerçekleştireceğiz.
Amasya 8500 yıllık 14 medeniyete ev sahipliği yapmış olan kadim bir şehirdir. Osmanlı devletinin yükseliş devrine 7 tane kudretli padişah yetiştirmiştir. Burası çok bereketli topraklar olup dört mevsimin en güzel şekilde yaşandığı, en güzel meyvelerin yetiştiği açık hava müzesi görünümünde olan doğal ve mistik bir şehirdir. Bu şehir dünyaya entegre olmayı hak ediyor.
O yüzden Amasya’mızı en güzel şekilde tanıtmamız gerekiyor. Bizler Amasya için ne söz vermişsek bu can bu bedende olduğu sürece hepsini gerçekleştireceğiz. Göreve gel-diğimiz sürede pandemi ile karşılaşmamız ülkemiz adına üzücü bir durum olsa da bizler vatandaşlarımızı rahatlatmak için bir takım çalışmalarda bulunduk.
Su ücretlerinde %50 indirime gittik. Temizlik konusunda ekiplerimiz 7/24 çalışmalarına titizlikle devam ettiler.
İnsanların eczanelerde maske bulmakta zorlandıkları zamanlarda bizler 1milyon maske üreterek elimizle tek tek bütün hanelere dağıttık. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarını dezenfekte ettik. Bizler Amasyalının mutluluğu için çalışmalarımıza durmaksızın devam ediyoruz. Güzel kentler meydanları ve köprüleri ile anılır. Bizler de Amasya’mızın sehir merkezi olan Anıt meydanında yenileme, düzenleme ve ışıklandırma çalışmaları gerçekleştirdik. Amasya’mızın simgesi olan köprülerimizden Hükümet Köprüsünü Prag’daki köprü mimarilerinden esinlenerek yeniledik. Ayrıca hayvan dostu belediye olma yolunda da hızla ilerliyoruz. Doğal bir alan içerisinde kuracağımız hayvan hastanesi ile bizler hayvanların da mutlu yaşadığı bir ortam oluşturacağız.
Amasya sevgi şehridir. Bu şehirde tüm vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu olması için üstümüze düşen ne varsa hepsini gerçekleştireceğiz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.