Son Dakika

Sevindi; 97’nci yıldönümümüzü

yüreğimizde taşıyoruz

CHP Amasya İl Başkanı Av. Turgay Sevindi CHP’nin 97’nci kuruluş yıl dönümü basın açıklamasında bulundu. Genel Başkanım kıymetli cumhuriyet halk partiler ve değerli basın mesupları; Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. ; 97 yıllık tarihimizde Samsun’dan başlayıp Çanakkale’den, Sakarya’dan, İnönü’den, Dumlupınar’dan güç alarak İzmir’de zaferle sonuçlanan özgürlük mücadelesi vardır.
”Cumhuriyet Halk Partisi’nin temelinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde emperyalizme karşı duruş, Kuvay-ı Milliye ruhu, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti var olup Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’ nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz.
Bizler bu ülkenin geçmişinde de yer aldık geleceğinde de yer alacağız. Dedi.Bizler ülkemizin her bir yanında ATATÜRK’ün devrimci ruhuyla Cumhuriyet’i ve partimizi hangi şartlarda olursa olsun korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Atatürk ilke ve devrimleri üzerinde oturan Cumhuriyet’imizin aydınlanma hareketi vardır. Yine, Cumhuriyet’imizin çok partili demokrasiyle taçlandırılması, sosyal demokrasi ve sosyal devlet anlayışı vardır.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, yolsuzluğun ve yoksulluğun son bulması, adaletin sağlanması, eşitlikçi, özgürlükçü, üreten ve paylaşan, HAK, HUKUK ADALETİN hakim olduğu bir Türkiye için çalışıyoruz. Bizler devlet kurmuş, Cumhuriyet’i kurmuş, iktidarı döneminde siyasal, ekonomik, hukuki, sosyal, toplumsal devrimler yapmış devrimci ve ülkeye çağ atlatan bir partinin sahipleriyiz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve Devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.
Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Sevindi; Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”ifadelerini belirtti

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.