Gündem

SGK işletmelere rehberlik etmeye devam ediyor

Amasya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, işletmelerimize rehberlik etmeye ve bilgilendirmeye devam ediyoruz dedi.
Şenel açıklmasında, “Sosyal Güvenlik Rehberlik ve Bilgilendirme faaliyetlerimiz kapsamında, Amasya Mecitözü yolu üzerinde 4’ü kadın toplam 103 kişi istihdamla faaliyetini yürüten Fimart Mermer Mozaik Fabrikasını ziyaret edip, Şirket Yetkilisi Cenk Giray’dan Fabrikada yürüttükleri çalışmalar, üretim faaliyetleri ve yatırımları hakkında detaylı bilgiler aldık. Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri hakkında öneri ve taleplerini dinleyip, Sosyal Güvenlik hak ve yükümlülükleri, kayıtdışı istihdam, işveren yükümlülükleri, sigorta prim teşvikleri hakkında bilgilendirme yaptık.
Her zaman işbirliği içinde çalıştığımız önemli işyerlerimizden Fimart Mozaik Tasarım Dekorasyon Mermer Madencilik Ltd.Şti. firma yetkililerine Amasya ekonomisine ve istihdamına sağladıkları katkı için ve Sosyal Güvenlik primlerini süresinde düzenli olarak ödedikleri için çok teşekkür ederiz.Fabrika ziyaretimiz sırasında rastladığımız o gün doğum günü olan iki işçi kardeşimiz için düzenlenen doğum günü kutlamasına katılarak işçilerimizle birlikte pasta kesip mutluluklarına ortak olduk. İşverenimizin işyerinde çalışan tüm işçilerinin doğum günlerinde yaptığı bu samimi kutlama töreni uygulamasıyla çalışanlarına gösterdiği sıcak aile ortamı için ayrıca gönülden teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.