Son Dakika

Sıfır Atık Projesi Eğitimi Verildi

Sıfır Atık Projesi Eğitimi Verildi

Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü okullarda “Atık, Sıfır Atık Projesi, Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım” konularında eğitim düzenlemeye devam ediyor.
Okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir program olan Eko-Okullar Programına katılan ve çalışmalarını sürdürmekte Amasya Yeşilırmak Ortaokulu’nda müdürlük personelleri Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Sevim Söküt, Çevre Denetçisi Mustafa Özer ve Çevre Denetçisi Tuba Durmuş eğitim verdi.e Bakanlığımız iş birliğinde düzenlenen bilim fuarlarında 5-12. sınıf ilk ve ortaöğretim öğrencil-erinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.
Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN, Ziyapaşa Ortaokulu’nda gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Proje Sergisinin açılışını yaparak öğrencilerden projeleriyle ilgili bilgiler aldı.
Öğrencilerin hazırladıkları 25 projenin sergilendiği etkinlikte projeleri inceleyip detaylı bilgiler alan İl Müdürümüz, kendileriyle bir süre sohbet ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.