Gündem

Simülasyon Aracında Kaza Hissini Yaşadılar

Merzifon ilçesinde, 7-13 Mayıs Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında emniyet kemeri kullanımının önemi simülasyon aracında uygulamalı olarak anlatıldı.

Mobil simülasyon aracı, Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğünün organizasyonuyla ilçeye getirildi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde konumlanan simülasyon aracında, yetişkinlere ve öğrencilere emniyet kemerinin önemi uygulamalı olarak gösterildi.

“Bi Hareketine Bakar Hayat” sloganı ile düzenlenen etkinlikte, emniyet personeli tarafından 10 kilometre hızdayken gerçekleşen bir kazada, emniyet kemerli ve kemersiz yolculuğun hangi sonuçlara yol açtığı anlatıldı.

Etkinliğe katılan Merzifon Kaymakamı Ali Güldoğan, emniyet kemeri simülasyon aracına binerek kaza anında yaşanabilecekleri test eden öğrencilerle sohbet etti.

Trafik kuralları ile ilgili kamuoyunun dikkatini çekmek için çeşitli mottolar ortaya konulduğuna dikkati çeken Güldoğan, şöyle konuştu:

“7-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası özelinde biz, yaya güvenliğini ön plana çıkaran etkinlikler de düzenliyoruz. Özellikle bu sene yayalar için 5 adımda trafik güvenliği temalı etkinlikleri ön plana çıkarmak istiyoruz. Çünkü maalesef trafik kazaları neticesinde meydana gelen can kayıpları ve yaralanmalarda yayalarımızın sorumluluğu da önem teşkil ediyor. Yine Merzifon özelinde meydanda konumlandırılan mobil simülasyon aracında vatandaşlarımıza, öğrencilerimize, kamu personeline uygulamalı eğitimler veriyoruz. Kazaların yaşanmaması için gerçekten bilinçli araç kullanımı, özellikle emniyet kemeri kullanımı ve hız kurallarına uyulması şart.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı