Belediye

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK DEĞİL OTEL YAPIYORUZ

Amasya Belediyesi ekipleri, 12 bin metrekare alana inşa edilecek ve içinde modern hayvan hastanesinde olacağı, hayvan barınağının çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ilkleri gerçekleştiren bir belediye olduklarını ifade ederek,”Bu proje bittiği zaman Türkiye ‘de tek olacak. Tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir tesis olacaktır bizim gündemimizde her zaman vatandaşımıza daha çok hizmet etmek için yaptıklarımız ve yapacaklarımız var, hayvan sevgisi ile de hassasiyetle inşa ettiğimiz bu projemiz de onlardan biri” diye konuştu. Başkan Sarı konuşmasının devamında şunları kaydetti; “Geldiğimiz günden beri ağızımızdan çıkan sözlere riayet edeceği-mizi, vatandaşlarımızın da bu konuda bizlere güvenme-lerini arzu ediyoruz” Verdiğimiz sözleri yerine getirirken sadece insanları değil şehrimizde beraber yaşadığımız hayvanlarımızı da unutmuyoruz.
Bu dünya sadece insanlara ait değil düşüncesi ile tüm canlılar için elimizden gelenin fazlasını yapıyor, dünyayı iyiliğin kurtaracağı düşüncesi ile adımlarımızı atıyoruz. Hayvan sevgimize her zaman sevgi ile karşılık veren ve menfaat gütmeyen hayvanlar bizler için birer nimettir. Geçmişte anılarını yazan seyyahlara göre bir toplumun medeniyetinin gelişmişliğini gösteren en önemli unsur, hayvanlara gösterdikleri muameledir. İnsanların hayvanlara olan yaklaşımları, kişilerin içindeki merha-meti, medeniyetini gösterir. Çünkü medeni insan çevresindeki tüm canlılara karşı sorumluluk taşır. Çok bilinen bir yargı vardır.
Hayvana değer vermeyen, hayvanı sevmeyeni insanı sevmez diye. İnsanlar için nasıl TOKİ’ler yapıyorsak hayvanlar içinde huzurla, konforlu bir şekilde yaşayacakları güzel bir mekân hazırlıyoruz. Ayrıca içinde, kedi evleri, yabani hayvan ve evcil hayvan bölümü doğal yaşam alanı olmak üzere çok amaçlı modern bir barınak haline gelecek. Bu barınakta her hangi bir eksiğimiz olmayacaktır. Sahipsiz ve başıboş hayvanların hepsini barınağımıza getirip tedavilerini yapacağız.” “Hayvanlarımız doğal ortamda, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayacaklar”Amasya’da hayvanların yaşam standartlarını artırabilmek için modern bir hayvan hastanesi kurduklarını vurgulayan Sarı konuşmasının devamında;“Tarım ve Orman Bakanlığından 49 yıllığına belediyemize tahsis ettiğimiz hayvanların sağlık durumlarının düzenli bir şekilde kontrol edilmesi için bakım odaları ve ameliyathaneler bulunmaktadır. Hayvanlarımız doğal ortamda, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayacaklar. Doktorlarımız, hemşirelerimiz her daim rutin kontrollerini gerçekleştirecek. 9-10 milyon civarında maliyeti olan barınağın bir kısmını OKA’dan aldığımız destekle, geri kalan kısmını da belediyemiz tarafından karşılayacağız. Verdiğimiz sözlerden bugün bir sözümüzü daha icra etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Proje tamamlandığında tüm hayvanlarımızın yaşam kalitesi yükselecektir. Şehrimizdeki hayvan severlerden desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu. “Tatile giderken hayvanlar bırakılabilecek”Bünyesinde hayvan hastanesinin de yer alacağı barınakta sahiplendirmede yapılabileceğine değinen Başkan Sarı, “Vatandaşlarımız istedikleri hayvanı sahiplenip, dilerlerse tatile giderken hayvanlarını barınağımıza emanet edebilecekler” diye konuştu.Pandemi sürecinde sokak kedileri için oluşturdukları kedi evlerine mama bırakmayı sürdürdüklerini anlatan Sarı, “Dışarıda bizim desteğimize ihtiyacı olan hayvanlar var. Onları da toplayıp mevcut barınağımıza getiriyoruz” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı