Gündem

Soma Köyü’nde Sondaj Yüzleri Güldürdü

Amasya İl Özel İdaresine bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından içme-suyu açısından sıkıntı yaşa-yan köylerde, jeofizik ölçümleri yapılarak sondaj çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Sondaj çalışmaları kapsamında, Amasya Merkez’e bağlı Soma köyünde yürütülen çalışmalar sonucunda; 150 metre derinlikte açılan sondaj kuyusun-dan su elde edilmiştir.
Bu ölçüm değerlerine göre çıkarılan su, İl Özel İdaresi yatırım ve çalışma programı ile sondaj noktasından terfii edilerek içmesuyu depo-suna isale edilecektir. Yapılacak olan tesis çalışmaları ile köyün içmesuyu sıkıntısının gidermesi hedeflenmektedir.
Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin ACAR; “Sayın Valimizin talimatları, İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerimizin destek ve katkılarıyla, İçmesuyu yatırım programı kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımız ile doğal kaynaklarımızı ve çıkan suyumuzu tasarruflu bir şekilde kullanmaya özen göstererek köylerimizde içmesuyu ihtiyacına büyük katkılar sağlamış oluyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.