Gündem

SON YAĞIŞLAR AMASYALI ÇİFTÇİLERİ SEVİNDİRDİ

SON YAĞIŞLAR AMASYALI ÇİFTÇİLERİ SEVİNDİRDİ

Amasya’da Haziran ayında yağan yağışların hafta sonu çiftçilerin uzun süredir beklediği yağmur köylere etkisini gösterdi.
Amasya çiftçisi uzun süredir yağmur bekliyordu. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve yağışın düşmemesi köyde tarla ekin ve kiraz hastalarında kuraklık tehlikesini gösterdi.
Amasya’da beklenen yağmur geçen hafta sonu cumartesi akşamı başladı.
Hafta sonu etkili olmaya başlayan yağışın bu hafta sonuna kadar etkili olması bekleniyor.
Uzun zamandır yağmura hasret kalan Amasya’nın merkez köylerinde etkili olmaya başlayan sağanak yağışın ve özellikle çiftçinin dört gözle beklediği yağmurun bu hafta içi de etkisinin göstereceği yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü.
Yağışların etkili olmaması nedeniyle çiftçi kurak geçen iklim şartları sonrası geçtiğimiz aylarda kuraklığın bitmesi ve yağışın etkili olması için Amasya’da yağmur duası yapıldı.
Amasya’da haftanın üç günü yağışlı olması beklenen çarşamba,perşembe ve cuma günleri bölgenin bazı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı ise bu üç günde 25-20 derece arasında geçecek. Perşembe günü çoğunlukla yağışlı bir hava ve hava sıcaklığı derece. Cuma günü yağmur ihtimali görülüyor. Hafta sonu cumartesi çok bulutlu ve pazar günü hafif yağmurlu olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı