Son Dakika

Sondaj Yüzleri Güldürdü

Sondaj Yüzleri Güldürdü

Amasya İl Özel İdaresine bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından içme suyu açısından sıkıntı yaşayan köylerde, jeofizik ölçümleri yapılarak sondaj çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Sondaj çalışmaları kapsamında, Merzifon İlçesine bağlı Çobanören Köyünde yürütülen çalışmalar sonu-cunda; 92 metre derinlikte açılan sondaj kuyusundan 10 litre/saniye su elde edildi. Bu ölçüm değerlerine göre çıkarılan su, İl Özel İdaresi yatırım ve çalışma programı ile sondaj noktasından terfii edilerek içme suyu deposuna isale edilecek. Yapılacak olan tesis çalışmaları ile köyün içme suyu sıkıntısının gidermesi hedefleniyor.
Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Sayın Valimizin talimatları, İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerimizin destek ve katkılarıyla, İçme suyu yatırım programı kapsamında yürüttüğümüz çalış-malarımız ile doğal kaynaklarımızı ve çıkan suyumuzu tasarruflu bir şekilde kullanmaya özen göstererek köy-lerimizde içme suyu ihtiyacına büyük katkılar sağlamış oluyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı