Gündem

SOSYAL KONUTTA İLK TEMEL ATILDI!

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim İlk İş Yerim” projesinde ilk temel Amasya’da atıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdo-ğan’ın katılımlarıyla Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut ham-lesi “İlk Evim İlk İş Yerim” projesindeki ilk etabında 17 ilde eş zamanlı olarak 5 bin 615 sosyal konutun temel atma törenini gerçekleştirildi.
Erdoğan, 2 yıl içinde 250 bin konutluk ilk etabı, 2028’e kadar da 500 bin konutun tamamını bitirip hak sahiplerine teslim ede-ceklerini açıkladı. Ankara’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitap ederken temeli atılan ve ilk etapta 5 bin 615 konut’un Ankara, Zonguldak, Kırşehir, Kahramanmaraş, Aydın, Bolu, Konya, Afyonkarahisar, Diyarbakır, Uşak, Erzurum, Muğla, Yozgat, Manisa, Amasya, Tunceli ve Elazığ’ın olduğu 17 ilin temel atma törenini gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı bağlantı ile katıldığı Ziyaret Beldesindeki sosyal konutların temeli atıldı. Beldede İnşa edilecek 5 blok 87 konut için çalışmalar başlayacak.
Temel atma törenine Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Eraslan, Ak Parti İl Başkanı Ekrem Toto, MHP Amasya İl Başkanı Şuayip Ak, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Galip Uzun, İlçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Yapılan duaların ardından temel atıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.