Son Dakika

Sosyal Mesafeli Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Amasya Orman Bölge Müdürlüğünü Bir Sosyal Mesafeli Bayramlaşma Töreni Daha Yapıldı
Kurban bayramı sonrası mesainin ilk gününde Amasya Orman Bölge Müdürlüğü kampüsünde sosyal ve fiziki me-safe kurallarına uyarak bayramlaşma töreni yapıldı.
Törene Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, Öz Orman İş Amasya Şube Başkanı Ramazan Şahin, Bölge Mü-dür Yardımcıları; Hüseyin Kalaycı, Rıdvan Kalelioğlu, Şube Müdürleri, Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çe-lik ve tüm personelimiz katıldı.
Bayramlaşma sonrasında bir konuşma yapan Orman Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;
“Mübarek Kurban Bayramınızı en içten ve kalbi duygu-larımla kutluyorum.
Kurban ibadetinin ruhunda Hakk’a yakınlık, fedakârlık-ta bulunma ve maddi durumlarının yetersiz olması sebebiyle kurban kesemeyenlere yardımda bulunmak ana-yışı vardır. Allahutaala, yapılan ibadetlerimizi kabül, birlik ve bütünlük içinde yaşanan bayramlar ve bayramlaşmak nasip eylesin.
Kovid 19 salgını nedeniyle tedbirler alarak bayramlaşmamızı gerçekleştiriyoruz.
Kovid 19 Ülke ve dünya sağlığı için büyük tehdit oluştur-maya devam ediyor
Annemize, babamıza, çocuk-larımıza ve sevdiklerimize doyasıya sarılmaktan endişe duyuyoruz.
Sevdiklerimize sarılarak bayramlaşmak için aşımızı olmalıyız.
Aşılama sürecinde Amasya’mız salgınla müca-delenin kurallarına uyarak bü-yük bir sorumluluk örneği göstermiş bir doz aşı olma ora-nında %75’in üzerine çıkarak düşük riskli iller arasına adını yazdırarak farkındalık oluş-turmuştur.
Tüm çalışma arkadaşlarıma sesleniyorum; Aşı/Aşılama çalışmalarıyla ilgili yetkisiz kişiler tarafından söylenenlere ve mahalle arasında konuşulan fısıltılara inanmayın.
Sağlık Bakanlığımız aşı/aşılama çalışmalarıyla ilgili en gerekli, en doğru bilgileri kamuoyuyla paylaşmakta ve Kovid 19 salgınına karşı veri-len savaşı kazanmak için aşı olunması gerektiğini duyur-makta ve ilan etmektedir.
Covid-19’la mücadelenin kurallarına uymaz ve aşımızı yaptırmazsak, salgını durdurmak uzun sürebilir.
Ödediğimiz bedelleri, yaşadığımız kısıtları, Ne çok insanı kaybettiğimizi hatırlayın. Tedbirlere uyalım Aşımızı olalım dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.