Gündem

SPOR AŞKI ENGEL TANIMAZ TIRI AMASYA’YA ULAŞTI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendi’nin himayelerinde; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği “Spor Aşkı Engel Tanımaz” Projesi kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 81 ilde 500 özel eğitim okulunda farklı engel gruplarının kullanımına sunulmak üzere üretilen 27 bin 259 adet spor malzemesinden, ülkemizin dört bir yanına gönderilen tırlarından birisi ilimize ulaştı.

Bu kapsamda, Vali Mustafa MASATLI’nın katılımıyla, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak ilimizde eğitim veren özel eğitim okullarına ve özel eğitime ihtiyacı olan sporcu öğrencilerimize ulaştırılacak spor malzemeleri için, Gençlik ve Spor İl Müdür-lüğü Kapalı Spor Salonu’nda dağıtım töreni gerçekleş-tirildi.
Vali Masatlı programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Cum-hurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendinin himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinas-yonunda gerçekleştirilen “Spor Aşkı Engel Tanımaz” projesi çerçevesinde özel eğitim okullarına ve özel eğitime ihtiyaç duyan sporcularımızın kullanımına sunulmak üzere üretilmiş spor malzemelerinin dağı-tım programına hoş geldiniz.
Sayın Cumhurbaşka-nımızın himayelerinde Bakanlıklarımız bir araya gelerek Spor Aşkı Engel Tanımaz projesi ile kurumlarımıza öğrencileri-mize sportif malzeme ihtiyaçlarının karşılanması ile ilgili güzel bir çalışmaya imza attılar.
Anayasamızda yer alan Sosyal Devlet İlkesi bizlere insanlar arasında ayrım yapmaması ve eşit davranmayı emretmiştir. Hiç kimse bedensel engeli dolayısıyla sosyal hayatın dışına itilemez. Bizler özel eğitime ihtiyaç duyan kar-deşlerimizi asla yok sayamaz ve ihmal edemeyiz.
Hayatta zorluklar ve engeller olabilir ama zihinlerimizdeki engelleri kaldırdığımızda, kendimize güvendiğimizde hiçbir engelin olmadığını birçok şeyi beraber başarabileceğinizi göreceğiz hatta gördük.
Özel eğitimli bireylerin spor branşlarında son za-manlarda sporun farklı dallarında uluslararası başarılar elde etmiş durum-dayız ve bunların gelecek dönemlerde de artarak devam edeceği inancındayım.
Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi ile spor başta olmak üzere hayatın her alanında bizleri gururlandıracak başarılara imza atacak-larına, paralimpik olimpi-yatlarında şanlı Türk Bayrağımızı gururla dalga-landıracaklarına yürekten inanıyorum.
Bu düşüncelerle, bu ve bunun gibi sayısız projeyi himaye eden ve liderliğinde Ülkemizde her alanda büyük gelişmeler yaşanan, Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyor, projeye katkı sunan Bakan-lıklarımıza ve Amasya’daki İl Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum.”
Vali Mustafa Masatlı konuşmalarının ardından spor malzemelerinin okul-larımıza dağıtımı gerçek-leştirildi.
Vali özel eğitime ihtiyacı olan sporcu öğren-cilerimizle birlikte sportif etkinlikler yaparak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.