Son Dakika

ŞTE DEĞİŞİM; ‘YILBAŞI İTİBARİYLE AMASYA’DA SU YÜZDE 50 UCUZLAYACAK

YAVUZ’UN HAYATI AMASYA’DA BEYAZ PERDEYE YANSIYACAK

Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 2021 yılında içme suyunu yüzde 50 ucuzlatarak, vatandaşların ekonomisine sunduğu katkının dışında, Amasya’da çekimlerine Şubat ayında başlanacak olan ‘Yavuz’ dizisi ile de şehrin tanıtımına büyük katkı sağlayacak bir projeye daha imza attı.
Türkiye genelinde birçok ilde su ücretlerine zam yapılırken, 2021 yılının ilk ayından iti-baren içme suyunu yüzde 50 ucuzlatarak Amasyalıların ekonomisine büyük katkı sağlayan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, girişimleri ile şehrin tanıtımına büyük katkı sağlayacak önem-li projeye daha imza attı. Şubat ayında Amasya’da çekimlerine başlanacak olan ve Yavuz Sultan Selim Han’ı Cengiz Coşkun’un canlandıracağı ve dijital platformlarda 3 sezon süreyle yayınlanacak dizide Hazal Filiz Küçükköse, Murat Arkın, Yıldırım Memişoğlu ve yıllar sonra tekrar ekranlara dönecek olan Aydan Şener’in yanı sıra Masterchef ile Survivor yarış-malarından tanınan Yasin Obuz da rol alacak.
‘KENTLERİN MARKA DEĞERİ, O KENTTE ÇEKİLEN SANAT ESERLERİ İLE HAYAT BULUR’
Şubat ayında çekimlerine başlamayı planladıkları dizinin 3 sezon süreyle dijital plat-formlarda yayınlanacağını söyleyen yapımcı ve senarist Bilal Kalyoncu açıklamasında şun-ları söyledi;“Sanata ve sanatçıya verdiği değerden dolayı öncelikle Belediye Başkanımız Mehmet Sarı beye teşekkür ediyorum. Şehirler mimari yapıları ile ön plana çıkarlar ama üret-tikleri sanat eserleri ile de kendilerini sonsuzluğa kadar taşırlar diye düşünüyorum. Birçok kentinde dünyadaki marka değeri olması, o kentte çekilmiş, yapılmış, sanat eserleri ile hayat bulmuştur. Sayın Başkanımız bu vizyonla İstanbul’da bizleri bularak, Amasya’da tarihi olarak gerçekleşmiş olan tarihi olarak çok önemli bir yaşanmışlığın gerçekten Amasya’nın ev sahipliği yapması noktasında öncülük ettiğini söylemek istiyorum.
Bu konuda bir sanatçı olarak Başkanımıza teşekkür ediyorum.
Bu dönemde böyle engin görüşlü vizyonu açık siyasi temsilciler bulmak zor, Amasya’nın bu konuda çok şanslı olduğunu düşünüyorum” dedi.
BİZİM ŞEHRİMİZ DOĞAL BİR PLATODUR’
Osmanlı’nın var oluş nedenleri arasında Amasya’nın rolünün büyük olduğunu belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, “600 yıllık bir Osmanlının ayakta kalmasının sebebi Amasya’dır. Tabi biz Bilal kardeşimizden Yavuz Sultan Selim projesini duyunca heyecanlandık. İstanbul’daki görüşmemizde bizleri misafir ettiler ve Orada yüzeysel yaptığımız görüşmenin ardından kendilerini şehrimize davet ettik. Geldiler ve o güzellikleri canlı olarak görme fırsatı yakaladılar. Bizim şehrimiz doğal bir platodur. Biz onları burada misafir ediyoruz. Gezip görüp kararı kendileri verecekler. Şehrimizde çekimleri yapılacak olan ‘Yavuz’ dizisinin Amasya’mız için hayırlı olacağına inanıyorum” dedi.
YAVUZ DİZİSİ
Çekimlerine Şubat ayında başlanacak olan ve dijital platformu Exxen’de izleyici ile buluşacak yapımlardan biri de Yavuz Sultan Selim’in hayatını anlatacak dizi ola-cak. 2506 Yapım ile İnter-medya’nın hazırladığı dizinin adı Yavuz, 3 sezonluk dijital dönem dizisini Koray Yelte-kin ile Bilal Kalyoncu kaleme aldı. Muhteşem Yüzyıl’ın res-tore edilen platolarında çeki-lecek dizide Yavuz Sultan Selim’i Cengiz Coşkun, eşi Hafsa Hatun’u Hazal Filiz Küçükköse oynayacak. Bilal Kalyoncu’nun yöneteceği Yavuz’un çekimlerine Şubat ayında başlanması planla-nıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı