Son Dakika

STK’DAN AMİRALLERİN BİLDİRİMİNE TEPKİ

STK'DAN AMİRALLERİN BİLDİRİMİNE TEPKİ

Amasya Ticaret Sanayi Odasında düzenlenen 10 STK Adına Amasya Ticaret Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç basın açıklamasında bu-lundu.
Başkan Kırlangıç Değerli Basın Mensupları, Şehrimizi temsil eden 10 sivil toplum kuruluşu olarak demok-rasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneği kabul etmediğimizi ifade et-mek için karşınızdayız.
Demokrasi ve hukuk hepimizin ortak değeridir. Bu değerlere yapılan her türlü saldırıya karşı durmak demokrasi ve hukukun ortak sorum-luluğudur.
Başkan Kırlangıç sözlerinin devamında;Kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup, muhtıra çağrışımlı bir açıklamayla millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir. Bizlerde burada bulunan demokrasi sevdalısı sivil toplum kuruluşları olarak; 15 Temmuz’u yaşayan bir nesil olarak; Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin karşılarında olduğumuzu beyan ediyoruz.Nasıl ki; 15 Temmuz gecesi, meydanlarda, Demokrasimize, Özgürlüğümüze kast eden bu saldırıya karşı dik durduysak, canımız pahasına savunduysak İşte bugün de her zaman olduğu gibi devletimizin ve milli iradenin yanındayız.Son 1 yıldır pandemi ile mücadele eden ülkemiz ve ekonomimiz bu tip mesnetsiz açıklamalarla yara almaktadır.
Sağlık çalışanlarımız salgınla mücadelede ha-yatlarını ortaya koyarken Ekonomiye yön veren sektörlerin ekonomik olarak zor durumdayken ve hayatta kalma mü-cadelesi verirken, İşçiler ve çalışanlar ekmek parasının peşindeyken, herkesin devletine, mil-letine sahip çıktığı bu zor süreçte devletin her türlü imkânına ve avantajlarına sahip 104 emekli amiral tarafından milli iradeye yapılan bu çirkin saldırıyı kabul etmiyoruz Daha önce de söylediğim gibi Demokrasi Vazgeçilmezimiz, Milli İrade Gücümüz, Kardeşliğimiz Geleceğimizdir. Bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan en önemli unsur birlikteliğimizdir. Birlik ve beraberliğimizle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de atlatacağız. En zor koşullar altında bile rehavete kapılmadan, çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hakimiyet, kayıtsız şartsız milletindir” ilkesini düstur edinen sivil toplum kuruluşları olarak demokrasiyi ve milletin iradesini savunmaya devam edeceğiz.Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı