Son Dakika

Su elçileri mobil eğitim tırı Amasya’da

Su elçileri mobil eğitim tırı Amasya'da

Ülke genelinde su tasarrufu konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığının öncü-lüğünde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Su Elçileri Derneği tarafından hazırlanan bilgilendirme amacıyla oluşturulan açılış programı gerçekleşti.
Amasya Yavuz Selim Meydanında çocuklara suyun öneminin anlatıldığı ve farkındalık Tır’ın açılışına Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve çocuklar katıldı.
Programda ilk olarak Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açılışta yaptığı konuşmasında;“Her şey gelecek nesillere temiz su, yeşil vatan bırakmak için.
Doğaya saygılı olmak herkesin bir görevi olmalıdır.
Bu konuda da en fazla çocuklarımızın,gençlerimizin daha duyarlı olduğunu düşünüyorum.
Bütün gayretimiz ve çalışmalarımız buna yöneliktir. Yaşadığımız şehri mamur etmek, kaynaklarımızı korumak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak he-pimizin onlara karşı olan borcudur. Sadece gelecek nesillere değil, vatanımıza olan borcumuzdur.
Bu hassasiyetle yaşamayı, hemşerilerimize kay-naklarımızı kullanırken hassas davranmalarını tavsiye ediyor herkese sağlık ve sıhhat diliyorum. geleceğimizin siz umudu gençlere sağlık sıhhat diliyorum.”dedi
Amasya Valisi Mustafa MASATLI ise açılış öncesi yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Hepinizin bil-diği gibi dünyada yaşayan tüm canlıların temel yapı taşı sudur. Günümüzde yeni tekniklerle topraksız tarım dahi yapılabilirken, suyun olmadığı bir hayatı hayal dahi ede-miyoruz. Dünyaya ve ülkemize baktığımızda su zengini olmadığımızı görüyoruz.
Bununla birlikte hızla artan dünya nüfusu, insanların yaşam standardındaki gelişme ile sanayi ve teknolojiyle birlikte suya olan ihtiyaç da artmıştır.
Bunun bilincinde olan devletimiz son yıllarda su yönetimiyle ilgili önemli yatırımlara imza atmıştır.
Ancak bu konu sadece yatırımlarla çözülebilecek bir mesele değildir.
Bu konuda başta çocuklarımız olmak üzere tüm halkımızın belli bir bilinç düzeyine ulaşması ve su tasarrufu konu-sunda topyekûn bir farkındalık oluşması gerekmektedir.
Unutmamalıyız ki şu an kullandığımız su kaynakları bizlere miras değil, gelecek nesillere ulaştırmamız gereken bir ema-nettir.
Bu tanıtım aracımız da işte bu farkın-dalığı oluşturmak adına başta Tarım ve Orman Bakanlığımız olmak üzere, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz ve Su Elçileri Derneği tarafından hazırlanmış ve ülkemizin dört bir yanını dolaşmaktadır.
Bu önemli çalışmayı halkımızla buluşturmak bizlere ve basın mensuplarımıza düşen önemli bir görevdir.
Bu çalışmaya öncülük eden Tarım ve Orman Bakan-lığımız başta olmak üzere, Devlet Su İşleri Genel Müdür-lüğüne ve Su Elçileri Derneğine teşekkür ediyor, su kay-naklarının israf edilmediği, daha güzel bir dünya için tüm halkımızı duyarlı olmaya davet ediyorum.”
Açılış Programında ayrıca, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI, Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun kurum müdürleri, Su Elçileri Derneği yetkilileri, öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı