Son Dakika

Suluova ilçemize bağlı Boyalı Köyündeki içmesuyu ve kanalizasyon hattı Valiliğimiz İl Özel İdaresi tarafından yenilendi

Suluova ilçemize bağlı Boyalı Köyündeki içmesuyu ve kanalizasyon hattı Valiliğimiz İl Özel İdaresi tarafından yenilendi

Suluova ilçemize bağlı Boyalı Köyündeki içmesuyu ve kanalizasyon hattı Valiliğimiz İl Özel İdaresi tarafından yenilendi.

Amasya İl Özel İdaresi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü 2019 Yılı Yatırım Programı çerçevesinde, köylerimizdeki alt yapı ihtiyaçlarına yönelik fizibilite çalışmaları neticesinde Suluova ilçemize bağlı Boyalı Köyünde alt yapı eksiklikleri giderildi.

2019 Yılı KÖYDES Projesi ve Özel İdare müşterek bütçesi ile yürütülen çalışmalar sonucunda Boyalı Köyünde kanalizasyon ve içmesuyu hattı boydan boya değişerek köyün alt yapısı uzun yıllar vatandaşlarımıza hizmet edecek şekilde dayanıklı hale getirildi.

Bu kapsamda köyün ekonomik ömrünü dolduran içmesuyu şebekesi tamamen değiştirilerek köy içerisine çeşitli vana, tahliye, vantuz ile çeşitli tip ve ebatlarda boru kullanılmak suretiyle köyün içmesuyu sorunu giderilmiş oldu. Alt yapı çalışmalarının diğer bir kolu olan kanalizasyon hattı ile ilgili olarak da kanalizasyon hattı tamamen değiştirilmek suretiyle fosseptik, baca ve kapak ile hanelere bağlantı yapıldı. Tüm bu alt yapı çalışmalarında yaklaşık olarak 2.500 metre içmesuyu ve kanalizasyon borusu kullanılarak köy içi şebeke hattı tamamen yenilendi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın içmesuyu ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları sonucunda sağlıklı içmesuyu ile kokusuz ve hijyenik kanalizasyon hatlarına kavuşması sağlanmış olacaktır” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.