Son Dakika

Suluova’da 2. Cuma Namazı Eda Edildi

Suluova’da 2. Cuma Namazı Eda Edildi

Suluova ilçemizde, yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 13 Mart tarihinde Camilerin ibadete kapatılmasının ardından normalleşme süreci kapsamında 74 gün sonra ilk Cuma namazı önceki hafta kılınmasının ardından ikinci Cuma namazı bugün kalabalık bir cemaatle kılındı.

Namaz öncesi, Belediye ve İlçe Müftülüğü ekiplerimiz yapımı devam eden Yeni Şeker Cami yanındaki 15 Temmuz Demokrasi Meydanında dezenfektan, temizlik ve sosyal mesafe çalışmaları yaptı.

Emniyet ve belediye ekipleri ise namaz kılacak vatandaşları maske takmaları konusunda uyarılarda bulunurken maskesi olmayan cemaatin ise maske takmaları sağlandı.

Ardından abdest ve seccadelerini alıp maskelerini takan ilçe halkı ikinci Cuma namazını eda etmek için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ile ilçede ki belirlenen diğer 13 noktaya akın etti.

Okunan ezanın ardından Din Görevlisi Yunus Fırat tarafından aylar sonra Suluova’da ilçemizdeki ikinci Cuma namazı kalabalık bir cemaatle birlikte sosyal mesafeli ve maskeli olarak kılındı.

Camilerin avlusu ile belirlenen alanlarda sosyal mesafe kuralına uygun olarak 1.5 metre aralıklarla cemaatin saf düzeni alması sağlandı.

Aylar sonra ikinci Cuma namazını kılmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, bu virüs salgınının kısa sürede bitmesi ve yeniden tüm camilerde ibadet etmeyi temenni ettiler.

Suluova’da, koronavirüs salgını nedeniyle 13 Mart’ta kapanan camilerin ile belirlenen alanlarda hijyen, maske ve sosyal mesafe koşulları altında bugün ikinci cuma namazı kılınmış oldu.

Namaz sonrası Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz ile Belediye Başkanı Fatih Üçok ve İlçe Müftüsü Süleyman Çoban hassasiyetleri ve destekleri için ilçe halkı ile görevlilere teşekkür etti.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ağaç, ayakkabılar, masa ve açık hava

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.