GÜNCEL HABER

Suluova’da 23 Nisan Çocuk Bayramı Çelenk sunma programı yapıldı

Suluova’da 23 Nisan Çocuk Bayramı Çelenk sunma programı yapıldı

Suluova’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. Yılı dolayısıyla çelenk sunma programı düzenlendi.
Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Atatürk büstüne kurum çelengi sundu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında hiçbir kurum ve yetkili ile okul ve öğrencilerin davet edilmediği programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ve 5 görevli yer alırken sosyal mesafe ve maskelerle çelenk sunuldu. .
Bütün çocukların bayramını kutlayan Müdür Ahmet Davu, “İnsanlık olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde, yeni Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında okullara ara verilmesi nedeniyle kutlama programı yapamadığımız, dünyada çocuklarımıza armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, onların cıvıl cıvıl seslerini, gülüşlerini ve neşelerini duyamadan geçiriyor olmanın burukluğunu yaşıyoruz. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un söylediği gibi daha önce benzerini görmediğimiz bu süreç, bize eğitimizin her koşulda, her yerde devam edeceğini, çocuklarımız için nasıl kenetleneceğimizi ve hayatın nasıl en büyük öğretmen olduğunu gösterdi. Bizim için öğrencilerimizin sağlığı her şeyden daha önemli. Öğrencilerimiz üzülmesinler, okullar açılınca kaldığımız yerden yine aynı azim, heyecan ve aşkla onların eğitimi için çalışmaya devam edeceğiz. Yeter ki bu günlerin üstesinden hep birlikte gelelim. Tüm öğrencilerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gönülden kutluyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum. Sağlıcakla kalın.” Dedi.
23 Nisan kutlamaları kapsamında daha önce planlanan, çocuklara temsili makam koltukları devretme ile kutlama törenleri Yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla iptal edildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ağaç, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gökyüzü, ağaç ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ağaç ve açık hava

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı