Son Dakika

Suluova’da ki eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı devam ediyor

Suluova’da ki eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı devam ediyor

Sağlık Bakanlığı’nın eczaneler aracılığıyla ücretsiz maske dağıtımı Suluova’da devam ediyor.

Amasya Eczacılar Odası Suluova Temsilcisi Cemalettin Çakırtaş, Suluovalı Vatandaşların, telefonlarına Sağlık Bakanlığı’nın SMS’le göndereceği kod gelmemiş olsa bile ilçedeki herhangi bir eczaneden TC Kimlik numaraları ile ücretsiz maske alabileceğini belirtti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Ücretsiz maske dağıtımının önceki hafta başladığını belirten Cemalettin Çakırtaş, ilçemiz eczanelerine bugüne kadar her bir parti 16 bin adet olmak üzere 2 ayrı parti şeklinde toplamda 32 bin adet maske geldiğini ve vatandaşlara teslim edildiğini söyledi.

Her türlü riske ve iş yüküne rağmen gönüllü olarak ve de hiçbir ücret almaksızın Suluovalı eczacıların bu hizmeti halka sunduğunu belirten Cemalettin Çakırtaş, belirli aralıklarla gelen maskelerin vatandaşlar tarafından teslim alındığı için hemen tükenmekte olduğunu, o yüzden bazı vatandaşların maske alamadığını, Sağlık Bakanlığını tarafından yeni gönderilecek maskeler ellerine geçtiğinde ücretsiz maske dağıtımını tüm vatandaşlara ulaştırana kadar sürdüreceklerini aktardı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

Bir vatandaşa her 10 gün için 5 maske verileceğini aktaran Cemalettin Çakırtaş, 20 yaş altı ile 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımının olmadığını, herhangi bir kurumda çalışanların ise maske ihtiyaçlarını çalıştıkları kurumdan temin edeceklerini, ayrıca yine bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışanların da çalıştıkları iş yerlerinden maske ihtiyaçlarını temin edeceklerini, bu konumdaki vatandaşların eczanelerden ücretsiz maske talebinde bulunmamalarını önemle rica ederek; “Devletimiz ücretsiz maske göndererek vatandaşlarına bu dönemde büyük bir kolaylık sağlıyor. Dünyada birçok ülkede maske bulunamazken bizim devletimiz ücretsiz maske dağıtıyor. Bu gurur duyulacak bir durum. Biz de Eczacılar olarak bu zor süreçte ve her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız.” Dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı