Son Dakika

Suluova’da Muhtarlar Günü kutlandı

Suluova’da Muhtarlar Günü kutlandı

Suluova’da yapılan “19 Ekim Muhtarlar Günü” kutlama töreninde ilçemiz muhtarları Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verdiklerini açıkladı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

İlçemiz Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende köy ve mahalle Muhtarları adına Muhtarlar Dernek Başkanı Vedat Kurt tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Tüm muhtarların gününü kutlayan Muhtarlar Dernek Başkanı Vedat Kurt, Aziz Milletimizi ve Devletimizi temsil eden muhtarların halktan aldıkları destek ile köy ve mahalleler ve de halka yönelik yürütülen yerel ve genel hizmetlerin hızlı ve etkin şekilde ulaştırılmasına ayrıca halkın sözcüsü olarak ta halkın talep ve beklentilerini tüm mülki amirlere ve ilgili yetkililere iletilmesine bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada büyük bir hassasiyetle devam edeceklerini belirtti.

Muhtarların yerel yönetimlerin temel taşı olduğunu, kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü görevi üstlendiğini ifade eden Dernek Başkanı Vedat Kurt, “bu kurumun önemini ulu önder Atatürk şu sözleri ile önemini özel olarak vurgulamıştır. ‘Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır’ diğer özel günler gibi muhtarlarında böyle bir günleri olmasını sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. 19 Ekim gününü muhtarlara armağan eden devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Muhtar vatandaşın kendisine en yakın gördüğü kamu görevlisi, kimi zaman arkadaşı, bazı zamanlarda ise kimselerle paylaşamadığı sırlarını paylaştığı sırdaşı ve herkesin emin olduğu kişidir” dedi.

Daha sonra, ellerindeki Türk Bayrağı ile asker selamı yapan köy ve mahalle muhtarları Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı