Son Dakika

Suluova’da Sağlık Kompleksinin yapımı hızla devam ediyor.

Suluova’da Sağlık Kompleksinin yapımı hızla devam ediyor.

Suluova’da 3 katlı Sağlık Kompleksinin yapım çalışmaları durmaksızın devam ediyor.

Suluova İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Somuncu, Suluova Yeni Mahalle 2. Etap TOKİ Konutları yanındaki 1. Nolu Aile Hekimliğinin olduğu eski binanın yıkılarak yerine yeni ve modern bir 3 katlı Sağlık tesisinin yapımı için inşaat çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Nisan ayında temeli atılarak başlayan inşaat çalışmaları kapsamında Sağlık Kompleksinin %15 kaba inşaatının tamamlandığını ve diğer bölümlerin yapımının ise durmaksızın devam ettiğini ifade eden Dr. Mehmet Somuncu, 3 Katlı yeni Sağlık Kompleksi tamamlandığında içerisinde İlçe Sağlık Müdürlüğü, 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonunun yer alacağını, ilçemiz ile bulunduğu bölgeye ise kaliteli sağlık sunumu ve bina fiziki şartları bakımından çok büyük katkı sunacağını söyledi.

İhale süresi 500 iş günü olan modern Sağlık Kompleksinin 1. Katında 112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonu ile 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinin, 2 ve 3. Katlarında ise İlçe Sağlık Müdürlüğü ile bağlı birimlerin yer alacağını aktaran Dr. Mehmet Somuncu, Son teknolojik ekipmanlarla donatılmış modern Sağlık Kompleksi binasının 980 metre kare alana sahip olduğunu yeşil alan, otopark ve çevre donatılarıyla birlikte ise toplamda 3 bin metre kare alana sahip olduğunu belirtti.

Yeni tip koronavirüs salgın tedbirlerine hassasiyet gösteren tüm ilçe halkına teşekkür de eden Dr. Mehmet Somuncu, oldukça başarı sağlanan salgınla mücadelede ilçe halkının rehavete kapılmamadan açıklanan normalleşme sürecinde ki sosyal mesafe, maske kullanımı ve temizlik kurallarına riayet etmeleri tavsiye etti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı