Son Dakika

Suluova’da Servis şoförleri ve rehber personele eğitim verildi

Servis şoförleri ve rehber personele eğitim verildi

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar ve iç mekanMilli Eğitim Bakanlığı Okul Servis Araçları Yönetmeliği kapsamında ilçemizde görev yapan servis şoförleri ve rehber personele, trafik kültürü oluşturmak ve güvenli sürücülük farkındalığını artırmak amacıyla seminer verildi.

Öğretmenevi salonunda yapılan toplantıda, bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı yavrularımızın okullarına rahat ve güvenli bir şekilde gidip gelmelerinin önemini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 63 araçla 888 öğrencinin taşındığı belirterek, servis şoförlerinden taşıma süresince gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

Eğitimdeki amacın öğrencilerin problemsiz bir şekilde okullarına götürülüp tekrar evlerine teslim edilmesi olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Levent Kılıç ise, servis şoförlerine Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, Karayolları Trafik Kanunu, okul taşıma faaliyetiyle ilgili sorumluluklar ile iletişim becerileri ve davranış kuralları konularında bilgiler verdi.

Daha sonra, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Nadir Toprak ile İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Polis Memuru Vedat Şanlı tarafından servis şoförlerine yönelik bilgilendirme seminer verildi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Zaman zaman servis şoförlerinin emniyet ekiplerince denetleneceğinin de vurgulandığı seminerde, servis şoförlerinden araç bakımlarını düzenli olarak yaptırmaları ve trafik kurallarına uymaları istendi.

Seminer servis şoförlerinin sordukları soruların jandarma ve emniyet görevlileri tarafından cevaplandırılması ile son buldu.

Öğretmen Evi Salonunda gerçekleştirilen seminere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Şube Müdürü Levent Kılıç, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Nadir Toprak, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Polis Memuru Vedat Şanlı ile servis şoförleri ve rehber personeller katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.