Son Dakika

Suluova’da Soku Köyü Derneği Kuruldu.

Suluova’da Soku Köyü Derneği Kuruldu.

Uzun süredir ilçemiz Soku Köyünde sosyal ve kültürel alanda faaliyetlerde bulunan Soku Köyü gençleri birlik ve beraberliklerini Dernek kurarak Ocak 2020 tarihi itibariyle resmileştirdiler.

Soku Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Kurucu Başkanı Zekeriya İşeri konu hakkında yaptığı açıklamada; “Sosyal nedenlerle köyümüzden ayrılarak Amasya merkezine, Suluova ilçe merkezine ve köylerine yerleşen. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirler olmak üzere ülkemizin değişik yerlerine göç eden köylülerimiz arasında iletişimi, etkileşimi sağlamak amacıyla Derneğimiz kurulmuştur.” Dedi.

Dernek Kurucu Başkanı Zekeriya İşeri; “Derneğimiz köyümüz için 2012 yılından beri kültürel, sosyal ve yardımlaşma gibi değişik faaliyetler yapan gençlerimiz tarafından kurulmuştur. Medeni haklarımız ve Demokratik vatandaşlık haklarımız çerçevesinde kanunların bizlere verdiği yetkilere göre köyümüzde yapılacak işleri, program ve faaliyetleri organize etmek, resmi ve düzenli halde yürütmek amacıyla tüzüğümüzü hazırladık ve kuruluş beyanımızı verdik. Kabul edilen beyanımıza göre Derneğimizin kuruluş izni verilmiştir. Köyümüze ve Akdağ bölgesine hayırlı olsun” diye konuştu.

Dernek olarak çevredeki resmi kurum, kuruluş ve STK’larla işbirliği içerisinde Dernek Tüzüğümüzün verdiği yetkiler kapsamında ellerinden geldiğince Soku Köyü ve çevresine hizmetlerde bulunacaklarını aktaran Zekeriya İşeri “Bölgemizin, Köyümüzün sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyoruz, ekibimizle birlikte yıllardır sivil toplum kuruluşlarında görev yapıyoruz, sosyal sorumluluğumuzu biliyoruz ve bu sorumluluklardan görev alarak her vatandaşımız gibi Demokratik haklarımız çerçevesinde Köyümüz, Suluovamız, Amasyamız ve Ülkemiz için ne gerekirse yapmaya hazırız.” İfadelerini kullandı.

Zekeriya İşeri, Dernek kuruluşunda taşın altına elini koyan arkadaşları ve destek olan Soku köylülerin özellikle teşekkür ettiğini belirtti.

Soku Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde Kurucu ekibi ise şu isimlerden oluştu: Zekeriya İşeri, Rıfat Tonkur, Fahrettin Özdemir, Mustafa Bolat, Mahmut Şahin, Hasan Kaygusuz ve Seyit Ahmet Göncü.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı