Son Dakika

Suluovalı Duyarlı Gençler deprem bölgesine yardım ulaştırdı

Suluovalı Duyarlı Gençler deprem bölgesine yardım ulaştırdı

Depremzedeler için seferber olan Suluovalı bir grup hayırsever esnaf, Elazığ ilinde meydana gelen 6.8’lik depremin ertesi günü bölgedeki depremzedelere ihtiyaç malzemeleri götürdü.

İş adamları Soner Çetin, Ömer Düz ve Murat Akkurt tarafından gerçekleştirilen organizasyon neticesinde diğer bazı esnaflarında katkılarıyla yorgan, battaniye, ısıtıcı, halı, çocuk bezi, konserve, termal içlik, çorap, kışlık giysi ve market ihtiyaçlarından oluşan 3 araç yardım malzemesi toplandı.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar

Ardından 3 araca yerleştirilen yardım malzemeleri Suluovalı iş adamları Soner Çetin, Ömer Düz, Murat Akkurt ve arkadaşları tarafından Elazığ ilindeki deprem bölgesine götürülerek buradaki yetkililere teslim edilip ihtiyaç sahiplerine dağıtımını sağladı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan, açık hava ve yiyecek

Yolculuk öncesi duyarlı esnaflar adına açıklamalarda bulunan Soner Çetin, yaşanan acıya duyarsız kalamadıklarını, depremzedelere için bazı esnaf arkadaşlarıyla birlikte yardım malzemesi topladıklarını söyledi.

Destek olan herkese teşekkür eden Soner Çetin, Türk halkının her zaman ve koşulda acıyı da sevinci de paylaşmasını bildiğini ve de gereğini yerine getirdiğini belirtti.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, açık hava

Depremin ardından meydana çıkan maddi ve manevi zarar dolayısıyla büyük üzüntü duyduklarını ifade den Soner Çetin, “Suluova’da ki genç iş adamları arkadaşlarımızla birlikte Elazığ’da yaşanan depremdeki depremzedeler için karınca kararınca kendimiz içinde bir kampanya düzenledik. Yorgan, ısıtıcı, gıda, çocuk maması. Bunlar için bir kampanya yarattık. Kısa zamanda toparladık ve yola çıkıyoruz. Onların acılarını paylaşırsak, ihtiyaçlarını giderebilirsek ne mutlu bize. Kış gününde zor şartları atlatmaları için ısıtıcı sobamız, battaniyemiz, yorganımızı aldık. Büyük üzüntü yaşayan oradaki halkımızın acısını hafifletmeye gayret ediyoruz. Onlar için çok üzüntü duyuyoruz. Çünkü onlarda bizim insanımız, Türk insanı sonuçta. Orada zor şartlardaki çocukları gördük, acılarını paylaşmak istiyoruz. İyi günde, kötü günde hep beraber olduğumuzu göstermek istiyoruz bütün ülkeye ve dünyaya. Yardım için el uzatanlar bir günde onlara el uzatılacağından emin olsunlar. İnsanlar bugün iyi ama yarın ne yaşayacaklarını inanın bilemezler. Biz o çocukları gördük, yardım etmek istiyoruz. İçimiz rahat değil” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Yaşanan depremin 1 gün sonrası olan 25 Ocak 2019 Cumartesi günü aralarında yardım kampanyası gerçekleştirerek depremzedelerin yardımına koşan Suluovalı duyarlı iş adamları, tedarik ettikleri çeşitli yardım malzemelerini kendilerine ait 3 araç ile Elazığ ilindeki depremzedelere ulaştırdılar. Deprem bölgesini ve depremzedeleri ziyaret edip acılarını paylaştılar, yalnız ve sahipsiz olmadıklarını gösterip Suluova halkının selamlarını ilettiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.