Son Dakika

Suluovalı genç çift maskeleriyle “evet” dedi

Suluovalı genç çift maskeleriyle "evet" dedi

Suluova’da Nikah Masasına oturan Ümmühan Çakmak ile Zeki Yasin Bafralı çifti, maskeleriyle ‘evet’ dedi.

1 Haziran’dan itibaren kontrollü sosyal yaşama geçtiğimiz bugünlerde, ertelenen nikah törenleri gerçekleşirken, Suluova’da hayatlarını birleştirmeye karar veren Rehberlik Öğretmeni Ümmühan Çakmak(21) ile Özel Eğitim Öğretmeni Zeki Yasin Bafralı’nın(24) nikahı maskeli ve sosyal mesafeli kıyıldı.

Gençlerin nikahını kıyan Belediye Başkanı Üçok, çifte, sağlıklı ve mutlu bir ömür dileyerek Aile cüzdanını gelin’e, imza attıkları kalemi ise damat’a takdim etti.

Salgın dolayısıyla çok zor bir dönemden geçilmekte olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Fatih Üçok, tüm dünya ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında hem genç çiftlerin kendi sağlıkları, hem de yakınları ile toplumu sağlığını tehlikeye sokmamak için maskeli olarak nikahlarının kıydırıldığını belirterek, normalleşme süreci kapsamında açıklanan kurallara ve uygulamalara tüm ilçe halkını uymaya davet etti.

Genç çiftleri ve ailelerini tebrik eden Başkan Fatih Üçok, “Yasaların bana verdiği yetkiye dayanarak genç çiftlerimizin nikah akdini gerçekleştirmiş bulunuyorum. Cenabı Allah hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun. İlçe genelinde 50 bin dekar park ve yeşil alan yaptık. Bu parklar çocuk bekliyor. Hem kendi nesilleri ve hem de ülke nüfusumuz için en az 3 olmak üzere sağlıklı ve hayırlı evlat yetiştirmelerini temenni ediyorum.” Dedi.

Belediye Nikah salonunda gerçekleştirilen nikah programı koronavirüs hassasiyetiyle kıyıldı. Sosyal mesafe kuralına uyulan ve maske takılarak kıyılan nikahta şahitler ile genç çifttin yakınları maskeli olarak yer aldı.

Maskeli Nikah Merasimine ayrıca gelinin ailesi Ailme-Mehmet Çakmak ve yakınları ile damadın ailesi Şengül-Orhan Bafralı ve yakınları katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı