Son Dakika

Suluovalı Taekwondocular Kuşak Sınavı Oldu.

Suluovalı Taekwondocular Kuşak Sınavı Oldu.

Suluova Belediyespor ile Suluova Gençlik Spor Kulübünün Taekwondocuları, Kuşak Terfi Sınavı oldular.

Suluova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı Mahmut Demir Spor Salonunda gerçekleştirilen sınavda Belediyespor ile Suluova Gençlik Sporlu Taekwondocular büyük bir heyecan yaşadı.

Amasya İl Temsilciliği tarafından Sınavda Şahin Öztürk ile Şükrü Karakaya gözlemci olarak görevlendirilirken Sınav Komisyon Başkanlığını Antrenör Serdar Kılıç yaptı, Komisyon Üyeleri ise Gökhan Bayraktar, Coşkun Şimşek, Mustafa Usta ve Muhammed Çobanoğlu’dan oluştu.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve basketbol sahası

Suluova’da gerçekleştirilen Kuşak Terfi Sınavında Taekwondo’cular poomse, temel teknik, ellik çalışması, müsabaka, kuşak anlamları ve Taekwondo’nun tarihçesi gibi konulardan uygulamaları ve sözlü olarak sınav oldular.

Kuşak Terfi Sınavında önce Suluova Belediye Spor Kulübünün 60 Taeokwondocusu sınav oldu ardından ise Suluova Gençlik Spor Kulübünün 44 Taekwondocusu sınav oldu toplamda ise 104 sporcu sınava tabi tutuldu.

Suluovalı Taekwondocular, Sınav Komisyonu nezaretinde bir üst kuşaklara geçebilmek için bilgi ve becerilerini hocaları ve velileri önünde sergileyerek ter döktüler.

Sınava katılarak sporcuların heyecan ve sevinçleri paylaşan Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Çolak, 3 yıl önce kurularak sportif faaliyetler sürdüklerini, amaçlarının eğitimlerinin yanı sıra çocuk ve gençlere spor yapmalarına fırsat vermek, bu vesile ile daha sağlıklı, daha özgüven sahibi, daha donanımlı ve güçlü bünyeye sahip gençleri aile ve toplum hayatına kazandırmak, yetenekli sporcuları ise ileriye gidebilmelerine ve başarılı olabilmelerine katkı sunmak olduğunu belirterek, kuşak sınavında terfi eden tüm sporcuları tebrik edip katkıları için Kulüp Fahri Başkanı olan Belediye Başkanı Fatih Üçok ile Suluova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdulkadir Saraç ile velilere teşekkür etti.

Kuşak Sınavına katılan sporcuların tamamı da başarılı olarak bir üst kuşaklara terfi etti.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, ayakta duran insanlar ve basketbol sahası

Başarılı sporculara belgeleri ise Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Çolak, Kulüp Yöneticisi Yavuz Esen, Belediye Meclis Üyesi Nihal Sözen, Sınav Gözlemcileri Şahin Öztürk ile Şükrü Karakaya, Sınav Komisyon Başkanı Serdar Kılıç ile Komisyon Üyeleri Gökhan Bayraktar, Coşkun Şimşek, Mustafa Usta ve Muhammed Çobanoğlu tarafından verilerek tebrik edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı