Resmi İlanlar

T.C. AMASYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. AMASYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AMASYA

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                                           : Satışa çıkartılan taşınmaz AMASYA İLİ MERKEZ İLÇESİ

SIRACEVİZLER KÖYÜ ACIBADEM MEVKİİ 115 ADA 3 PARSEL SAYILI, 9.142,08 m2 yüzölçümündeki tarla niteliğindeki taşınmaz olup, keşif tarihi itibariyle sürülü ve ekime hazır olduğu görülmüştür. Taşınmaz %4-6 meyilli, killi-tınlı, derin toprak yapısına sahip mutlak tarım arazisidir. Arazinin kullanımı açısından tuzluluk, alkalilik ve drenaj problemi yoktur. Yöre ortalamasında verim alınabilecek yapıda olup çevresindeki tarım arazilerinde tarla bitkileri yetiştiriciliği ve kısmen meyvecilik yapılmaktadır. Taşınmazın üzerinde ağaç, bina v.s yoktur. Taşınmazın m2 4,14 TL olup, 37.848,21 TL MUHAMMEN BEDELLE SATIŞA ÇIKARTILMIŞTIR.

Yüzölçümü                                         : 9.142,08 m2

İmar Durumu                    : Yok

Kıymeti                                               : 37.848,21 TL

KDV Oranı                                          : %18

Kaydındaki Şerhler                         : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibidir.

  1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri                                             : AMASYA ADLİYESİ SATIŞ MEMURLUĞU SATIŞ ODASI GİRİŞKAT

————————————————————————————————————————————————————————————-

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                                           : Satışa çıkartılan taşınmaz AMASYA İLİ MERKEZ İLÇESİ

SIRACEVİZLER KÖYÜ GENLER MEVKİİ 110 ADA 39 PARSEL SAYILI, 19.851,34 m2 yüzölçümündeki tarla niteliğindeki taşınmaz olup, keşif tarihi itibariyle üzerinde buğday ekilidir. taşınmaz %4-6 meyilli, killi-tınlı, derin toprak yapısına sahip mutlak tarım arazisidir. Arazinin kullanımı açısından tuzluluk, alkalilik ve drenaj problemi yoktur. Yöre ortalamasında verim alınabilecek yapıda olup çevresindeki tarım arazilerinde tarla bitkileri yetiştiriciliği ve kısmen meyvecilik yapılmaktadır. Taşınmazın üzerinde ağaç, bina v.s yoktur. Taşınmazın m2 4,14 TL olup, 82.184,54 TL MUHAMMEN BEDELLE SATIŞA ÇIKARTILMIŞTIR.

Yüzölçümü                                         : 19.851,34 m2

İmar Durumu                    : Yok

Kıymeti                                               : 82.184,54 TL

KDV Oranı                                          : %18

Kaydındaki Şerhler                         : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibidir.

  1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:30 – 10:40 arası
  2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 10:30 – 10:40 arası

Satış Yeri                                             : AMASYA ADLİYESİ SATIŞ MEMURLUĞU SATIŞ ODASI GİRİŞ KAT

————————————————————————————————————————————————————————————-

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İİK.127.madde gereği satış ilanı tebliğ olunamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ortamda yapılan ilanın tebliğ yerine geçeceği ilan olunur.07/02/2020

Emine ŞAHİN

Satış Memuru

95598

E-İMZALIDIR

(İİK m.126)

(*) Ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

(12.02.2020 YENİ EMEL 7)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı