Resmi İlanlar

T.C. SULUOVA İCRA DAİRESİ 2018/511 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İl, Suluova İlçe, 1289 Ada, 21 Parsel, HACI BAYRAM Mahalle/Köy, Amasya ili Suluova ilçesi, Hacıbayram mahallesi, ada no:1289, parsel no:21 ‘ de bulunan taşınmaz kentsel altyapı (yol, su, kanalizasyon, elektrik, telefon, doğalgaz Vs.) hizmetlerinden yararlanabilecek durumda (doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır) ve Suluova Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde konut alanında kalmaktadır. Parsel üzerinde keşif günü itibariyle iki katlı ayrık nizamda yapılmış betonarme bina bulunmaktadır. Zemin kat depo , normal kat mesken olarak kullanılmaktadır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap olup üzeri kiremit örtülüdür. Mesken kullanım amaçlı yapının zeminleri laminat , ıslak hacimler , mutfak ve hol fayans kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Kapıları ahşap , pencereleri PVC doğramalıdır , mutfak dolabı montajı yapılmıştır. Dairenin bulunduğu bina yaklaşık 15-20 yıllıktır.Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan 2018 yılı yapı yaklaşık birim maliyet tebliğine göre yapının mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı 3-A sınıfı yapı grubunda yer almaktadır. Mesken olarak kullanılan taşınmaz toplamda yaklaşık 140,00m2 alana sahiptir.Taşınmaz mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.
Adresi : Amasya İli, Suluova İlçesi,Hacıbayram Mah.1289 Ada, 21 Parsel
Yüzölçümü : 760 m2 Arsa Payı :TAM Kıymeti : 480.000,00 TL KDV Oranı : %8
İmar Durumu : İmarlı , İnşaat tarzı Parselasyon ve imar durumunun aynısıdır. 1/1000 ölçekli
uygulama imar planı içerisinde konut alanında kalmaktadır. İnşaat nizamı
ayrık nimaz 3 kattır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/09/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/10/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : SULUOVA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ , BORSA MAH. ATATÜRK
BULVARI NO: 213
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İl, Suluova İlçe, 1289 Ada, 20 Parsel, HACI BAYRAM Mahalle/Köy,Amasya ili Suluova ilçesi, Hacıbayram mahallesi, ada no:1289, parsel no:20’ de bulunan taşınmaz kentsel altyapı (yol, su, kanalizasyon, elektrik, telefon, doğalgaz vs.) hizmetlerinden yararlanabilecek durumda (doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır) ve Suluova Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde konut alanında kalmaktadır. Parsel üzerinde keşif günü itibari ile yığma bina tarzında inşa edilen ahır bulunmaktadır. Tavan ve duvarları sıvavlı ve boyalıdır. Çatısı ahşap olup üzeri kiremit örtülüdür. Ahır yaklaşık 15-20 yıllıktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan 2018 yılı yapı yaklaşık birim maliyet tebliğine göre yapının mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı 1-B sınıfi yapı grubunda yer almaktadır. Taşınmaz toplamda yaklaşık 160,00m2 alana sahip olup, mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.
Adresi : Amasya İli, Suluova İlçesi, Hacı Bayram Mah.1289 Ada, 20 Parsel
Yüzölçümü : 911,47 m2 Arsa Payı : Tam Kıymeti : 310.881,00 TLKDV Oranı : %8
İmar Durumu : İmarlı, İnşaat tarzı Parselasyon ve imar durumunun aynısıdır. 1/1000 ölçekli
uygulama imar planı içerisinde konut alanında kalmaktadır. İnşaat nizamı
ayrık nizam 3 kattır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/09/2022 günü 14:30 – 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/10/2022 günü 14:30 – 14:35 arası
Satış Yeri : SULUOVA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ, BORSA MAH. ATATÜRK
BULVARI NO: 213
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/511 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı