Son DakikaValilik

TARİHİ DİRENİŞİN ÜZERİNDEN 6 YIL GEÇTİ

Amasya Valisi Mustafa MASATLI, 15 Temmuz Demok-rasi ve Milli Birlik Günü dola-yısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Masatlı mesajında şu ifadelere yer verdi: 15 Tem-muz, Vatanımızın Bölünmez Bütün-lüğünün, milli birlik ve beraber-liğimizin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği tarihi bir gündür.
FETÖ Terör Örgütü tarafından tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olarak gerçekleştirilen 15 Temmuz Darbe Kalkışması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendinin liderliği, Hükümetimizin ve sağduyulu siyasi liderlerin kararlı duruşu, tarihi şan ve şerefle dolu Asil Milletimizin demokrasimize sahip çıkışı, vatanperver güvenlik güçlerimizin şanlı direnişi sayesinde bertaraf edilmiştir. sla unutmayacağımız ve unutturmaya-cağımız 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi, Ülkesine, Devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgür-lüğüne bağlılığını, tüm dünyaya haykıran, Asil Milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratılmıştır.
Bu kutlu mücadelede canlarını feda eden Aziz Şehitlerimiz ile Kahraman Gazilerimizin bizlere bıraktıkları en büyük miras ise, Milletimizin zor zamanlarda kenetlenerek, bağımsızlığımızın ve milli birliğimizin teminatı olacağını tüm dünyaya bir kez daha göstermiş olmalarıdır.
Bizler de bu mirasa en iyi şekilde sahip çıkabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, içerden ve dışardan istiklalimize kastedenlere fırsat verme-meliyiz.
Bu düşüncelerle, 15 Temmuz 2016’da sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan Milleti-mizin her bir ferdine şükranlarımı sunarken, Vatan, Bayrak ve Mukaddesat uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, Kahraman Gazilerimize de sağlık ve huzur dolu uzun ömürler diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü-müz kutlu olsun.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.