Son Dakika

Taşdemir, “Bugün, Atatürk’ün güvendiği, inandığı, Cumhuriyetimizi emanet ettiği Türk Gençliğine, Bayram olan gündür”

Taşdemir, “Bugün, Atatürk’ün güvendiği, inandığı, Cumhuriyetimizi emanet ettiği Türk Gençliğine, Bayram olan gündür”

Amasya Gençlik Kolları İl Başkanı Yunus Emre TAŞ-DEMİR,,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Taşdemir mesajında; 19 Mayıs 1919 Türk Mille-tinin manda ve himayeyi kabul etmeyip, hiçbir kuvvetin boyunduruğu altına girmediği, tam bağımsızlık müca-delesini sonuna kadar sürdürdüğü o kutsal gündür.
Bu gün, var olmak, yok olmak kavgasına çıkanların, va-rını yoğunu vatan için, istiklal için feda edenlerin, tari-himize şan ve şeref veren kahramanların günüdür.
Bugün belki abimiz, belki arkadaşımız belki küçük kar-deşlerimiz gençliğinin baharlarını göremeden şehitlik mer-tebesine vardığı o gündür.
Bugün, Atatürk’ün güvendiği, inandığı, Cumhuri-yetimizi emanet ettiği Türk Gençliğine, Bayram olan gün-dür.
Taşdemir sözlerine şu şekilde devam etti; Atatürk’ün Samsun’a çıkarken elinde maddi hiçbir kuvveti yokken, kurtuluş yolunda ulusal birliği gerçekleştirmek düşün-cesiyle çıktığı bu zorlu yolculukta Türk milletine duyduğu haklı güveni anlatan gündür.
Türk Genci, Milli Bağımsızlık Mücadelesindeki inanç, birlik ve beraberlik ruhunu aynı kararlılıkla sürdürülecek ve bunu bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyecek ve Tür-kiye Cumhuriyetini daha aydınlık geleceğe taşıyacaktır. Buna yürekten inanmakta ve kara kaplı düzene karşı müca-delemizi devam ettireceğiz.
Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ba-ğımsızlık ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan kah-raman gazilerimize sağlıklı, güzel bir yaşam diliyor, yarın-larımızın güvencesi olan siz değerli gençlerimizin ve hal-kımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bay-ramını kutluyor, saygılar sunuyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı