Son Dakika

TAŞIMALI EĞİTİM OKUL SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

TAŞIMALI EĞİTİM OKUL SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

Amasya İli merkezinde taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören öğrencilerin okul-larına güvenli şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla, okul servis araç şoförleri ve rehber personelleri İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve kolluk kuvvetleri tarafından denetlendi.
Servis araçlarının belirlenen güzergâhları üzerinde gerçekleştirilen uygulamalarda merkez ilçede hizmet veren 122 aracın denetimleri, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Uğur BAŞGÜL başkanlığında kolluk kuvvetleri ve görevli personelden oluşan komisyon tara-fından gerçekleştirildi. 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçlarının Yönetmeliği ile Covit-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi çerçevesinde yapılan de-netlemelerde eksiklikleri olduğu tespit edilen araçlara gerekli uyarılar ve cezai işlemler yapıldı.
Yapılan denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN:” Öğrencilerimizin güvenle okula ulaşımlarının sağlanması için gerekli uygulama ve denetimler görevli personelimiz ve kolluk kuvvetlerimizin eş güdümlü çalışmalarıyla de-vam ediyor. Merkez ilçede servis hizmeti veren 230 aracımız mevcut olup 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde farklı güzergâhlarda denetimler gerçekleştiriyoruz. Bu denet-lemeler sonucu eksiklikleri tespit ederek gerektiğinde uyarı ya da cezai işlem uygu-luyoruz.” dedi. Denetimde görev alan kolluk kuvvetlerine ve Müdürlüğü personeline teşekkür eden Amasya İl Müdürü COŞKUN, öğrencilerimizin trafikte güvenli ve sağlıklı ula-şımlarının kesintisiz sağlanmasına yönelik gerçekleştirilen denetimlerin belirli periyotlarla devam edeceğini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı