Son Dakika

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk,

“Tarım ve Turizm Taşova İlçesinin Gelişmesi İçin Önemlidir”

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk,Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Lansman Programına katıldı.
Taşova Belediye Başkanı Bayram Öz-türk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;Taşova açısından ilçemiz açısından önemli bir ana hep beraber şahitlik edi-yoruz.
Taşova için güzel bir proje özellikle 6-7 aydır mücadelemizi hep beraber grup-larımızda hükümetimizin desteği ile hep beraber paylaşmak üzere hep bir aradayız.
Ben niyetimi ilçemiz adına bir kez daha infaz etmek istiyorum Taşova hakikaten ilimiz içerisinde en çok göç veren ilçe-lerimizdendir”dedi
Bu aslında Taşova’nın kaderi değildir biz biliyoruz ki sadece ekonomik temele dayanan hareketler değildir ama en büyük sebebidir. dolayısıyla bizlerde en azından var olan nüfusu korumak ilerde bir kaç yıl sonra yeniden Taşovaya dönük göç sağ-lamak üzere yola çıktığımız bu mücadele de istihdamın ne kadar önemli olduğunu üretimin imalatı önemli olduğunu bil-diğimiz için bu yola girdik ve bu aşamaya çok şükür getirdik.”
Taşova’nın bu ana kadar ki makbuz tarihini yenmek üzere atılmış olan çok önemli bir adım. Başkan Öztürk sözlerine şu şekilde devam etti;Hep söylüyoruz Tarım,Turizm ilçenin gelişmesi için tabiki önemli şey-lerdir.
Bu arada Taşova’nın tarıma dönük ciddi potansiyelleri vardir biliyoruz ki tarımın istihdama dönük ne kadar bir artı sağladığı malumdur onun için bir ilçenin asıl bir ülkenin kalkınması için sanayi yatırımın-dan başka çaremiz de yoktur.
Taşova’ya yapılacak olan Organize Sanayi Bölgesiyle hem Taşova’nın istih-damını dönük önemli bir alan elde ede-ceğimizi düşünürken aslında meselenin sadece istihdam olmadığını üre-timin,imalatın,ihracatın ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz için böyle bir yatı-rımın ilerde yapılacak olan hem ülkemizin hem ilimizin ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacağı çok iyi biliyoruz.
Bu vesileyle katkısı olan başta hemşeh-rilerimize yöneticileri harekete geçirecek olan kamuoyunu desteği ile kamu oyu-muza sağladığı heyecan ve motivas-yondur.
Başta Sayın Valimize bu vesileyle hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum ilçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluş yönetimlerine Kaymakamımız başta olmak üzere ve bütün esnaf odalarımıza te-şekkürlerimi ve şükranlarımı arz edi-yorum”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı