Son Dakika

TAŞOVA HÜNERLİ ELLER KOOPERATİFİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Taşova Hünerli Eller Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kısa zamanda yaptığı çalışmalarla dikkat çekti

Taşova’da Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin açılış programı yapıldı.
Açılışta Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Taşova Kaymakamı Mustafa Berk Çelik, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, protokol üyeleri ve kadın girişimciler yer aldı.
Kadın girişimci sayısını artırmak ve ekonomik hayata kazandırmak amacıyla ağustos ayında kurulan Taşova Hünerli Eller Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kısa zamanda yaptığı çalışmalarla dikkat çekti. Yeni iş yerine taşınan kooperatif üyeleri, Taşova’nın yanı sıra kırsal bölgelerdeki kadınların ürünlerini Türkiye geneline satmayı planlıyor.
Vali Mustafa Masatlı açılış öncesi yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Tarih boyunca geleneğimizde ve inancımızda kadınlar daima karşılık beklemeyen sevginin, hoşgörünün sembolü olmuşlardır. Kadınlarımız çocuklarımızı yetiştiren, evlatlarını seve seve vatanlarına şehit veren, ailesini çekip çeviren, eskiden tarlalarda şimdi işe iş hayatında ekonomiye destek olan değerli varlıklarımızdır.
2000’li yıllardan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Başkanlığındaki Hükümetimizin çalışmalarıyla kooperatifçilik ciddi manada desteklenmiştir.
Bizde yaklaşık bir ay önce bu alanda uzmanlaşmış arkadaşlarımızı çağırarak kadınlarımıza bilgilendirmeler yapmıştık. Hünerli Eller Kooperatifi ziyaretime geldiğinde onların projelerinden ve vizyonundan memnuniyet duymuş, onları daima destekleyeceğimizi belirtmiştim.
Gelişen dünyada her türlü teknolojiyi yakından takip etmemiz ve üretim altyapımıza katmamız gerekmektedir.
Bu şekilde üretimimizi arttırabilir ve ekonomimizi güçlendirebiliriz. Kadınlarımızın evlerinde yapıp aileleriyle tükettikleri ürünleri ekonomiye kazandırmak bu kooperatiflerle mümkün hale gelmiştir.
İş hayatının her noktasında bulunan kadınlarımız pek çok başarı hikayesine de imza atmaktadır. Kadınlarımızın bu giri-şimci ruhunu takdirle karşılıyoruz. Eskiden kadınlarımızın girişimci olamadıkları gibi olumsuz bir algı vardı. Fakat kadınlarımız sergiledikleri başarılarla bu yersiz algıyı yıkmayı başardılar.
Ben de bu girişimi eşimle birlikte desteklediğimi belirtmek isterim. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın da destekleriyle yapılan kooperatif binasının başta Taşovalı kadınlarımız olmak üzere, Amasya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi
‘İMKANLAR ÖLÇÜSÜNDE DESTEKLEYECEĞİZ’
Üretim ve satış merkezi olarak hizmet verecek kooperatife imkanlar ölçüsünde destek vereceklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Taşova’nın özgün ve kendi yetiştirdiği mamulleri ile sofraları süsleyecek doğal ürünlerin üretimi ve satışı noktasında bir Pazar oluşturmak için açılışı yapılan Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi bölge halkına önemli bir hizmet sunmuş olacak. Bugün Sayın Kaymakamımızın da-veti üzerine programa iştirak ettik. Açılışını Sayın Valimiz gerçekleştirdiler. Daha önceden il dışı ziyaretlerimiz de hediye olarak Amasya’mızın simgesi elma götürüyorduk. Bundan sonra ki süreçte hazırlanan doğal ürünlerin olduğu güzel bir hediye paketi ile hediyelerimizi kooperatifimizden temin etmek istiyoruz. Bu anlamda girişimcilik noktasında bir adım atan kadınlarımıza da çıktıkları bu iş yolculuğunda destek olmuş olacağız” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı