Son Dakika

Taşova’da 4 Bin 300 Öğrenci İçin İlk Zil Çaldı

Taşova Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlaması dolayısı ile Atatürk Ortaokulunu ziyaret etti.

Taşova Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlaması dolayısı ile Atatürk Ortaokulunu ziyaret etti.

Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Tümer

“Eğitim camiası büyük bir camiadır. Bugün Türkiye’de okulların başlaması ile ayrı hareketlilik ve heyecan yaşanır.

Aynı hareketlilik ve heyecanın yaşandığı ilçemizde 4 bin 300 öğrenci ve 400 öğretmenimizle 2019-2020 eğitim öğretim yılına başlamış bulunuyoruz.

Bu yıl tüm okullarımızda teneffüslerimiz on beş dakika olacak. Ayrıca Kasım ve Nisan aylarında birer haftalık ara tatilimiz olacak. Bu uygulamanın amacı bu ülkenin geleceği olan öğrencilerimize nasıl daha iyi bir ortam sunabiliriz ve rahat ve huzurlu bir ortam hazırlarız.

Geçtiğimiz yıl ilçemizde 42 öğrencimiz Fen ve Sosyal Bilimler liselerine yerleştiler ve bu öğrencilerimiz çevre il ve ilçelerde bulunan okulları tercih ettiler.

Öğrenci velilerimizin talebi üzerine bakanlık düzeyinde ilçemize Fen Lisesi açılması konusunda bir çalışmamız olacak, bu konuda herkesin üzerine düşeni yapmasını talep ediyoruz diyerek yeni eğitim öğretim yılının öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Tümer beşinci sınıfları ziyaret ederek öğrencilere çikolata ikram etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı