GündemPolitika

Taşova’ya Organize Sanayi istiyoruz

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Taşova Çambükü köyüne yapılacak olan Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çıkan iddialara ilişkin düzenlenen basın toplantısına katıldı.
Tüm siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile yapılan toplantılarla ortak mutabakatla kararların alındığını be-lirten Başkan Bayram Öztürk Ak Parti Amasya İl Başkan-lığı’nda düzenlenen toplantıda yapmış olduğu konuşmasında: “Ben iki hususa vurgu yapmak istiyorum. Bunun bir tanesi, Taşova’nın yüzde 99’unun mutabakatının olması hususu, ikincisi de köylülerimiz ile yaptığımız istişare. Bundan 20 gün önce bü-tün sivil toplum örgütlerinin ve bütün siyasi partilerin katıldığı ve yine 70 esnafımızla beraber bir araya geldik. Hem konuyu bilgilendirme açısından ve hem de değerlendirme açısından bir toplantı yapmıştır. Ve bu toplantıda hemen hemen yaklaşık 120 kişinin ortak cümlesi biz kesinlikle Taşova’ya Organize Sanayi istiyoruz. Taşova’mızın geleceği burada saklı. Yapılan toplantıda ortak mutabakat alındı. Taşova’nın ilk defa bütün noktalarda ortak mutabakata vardığı belki de en önemli bir husus olmasıydı. İkincisi ise, yine çokça dillendirilen ana eksik olarak söylenen husus, köylülerimizin bizleri hiç dinlemedikler diye iddia ettikleri husus. Bir araya geldiğimiz toplantımızda bütün siyasi parti ilçe teşkilat ve başkanlarının oluştuğu bir heyet kurduk. Köylülerimiz ile görüşmek üzere.
Defalarca gidip görüşüldü konuşuldu ama maalesef köylülerimiz yine o bir el, her kimse ol el, aslında köylülerimizin de dışında birileri hiçbir zaman istişare heyeti ile oturup, şunu istiyoruz, bize şunu vaat edin, şunu yapmanızı bekliyoruz, şu eksikliklerimiz var şeklinde bir taleplerinin olmaması. Bütün siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarının ortak mutabakatı, ortak talebi organize sanayi ve bu mutabakatla ortaya çıkan heyetin defalarca köye gidip gelmiş olması hususu.”dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.