Son Dakika

TDV Amasya Şubesi ve İl Müftülüğünün Ramazan’da 650 Aileye Yardım Ulaştırdı

TDV Amasya Şubesi ve İl Müftülüğünün Ramazan’da 650 Aileye Yardım Ulaştırdı

Amasya İl Müftülüsü Durmuş Ayvaz ve Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi, “Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin” projesi kapsamında hayırseverlerin fitre,zekat ve bağışları ile hazırlanan gıda kolilerini İl Müftü Durmuş Ayvaz ,İl Müftü Yardımcıları,Şube Müdürleri,Din Görevlileri ve TDV gönüllüleri aracılığıyla 650 ihtiyaç sahibi aileye kapı kapı gezerek ulaştırdı.
İl Müftüsü Durmuş Ayvaz , “İnsanlığın sevgi ve merhameti yeniden kuşanmaya ihtiyaç duy-duğu bu dönemde, Amasya İl Müftülüğü ve TDV Amasya Şubesi olarak dil, din, ırk, mezhep ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin zor günlerinde yanlarında olmaya, gönül köprüleri kurmaya, temel ihtiyaçlarını gidermeye, mahzun çocukların yüzlerini güldürmeye çalıştık.
Paylaşmaya ve şükretmeye en çok değer verdiğimiz Ramazan ayında kısacası “kim-sesizlerin kimsesi”olmaya gayret ettik.” dedi.
Ramazan ayında 650 aileye yardım yapıldığını kaydeden İl Müftümüz Durmuş Ayvaz , “Vatandaşlara Ramazan ayı boyunca zekat, fitre, fidye, sadakanın yanında 1300 gıda paketi, 300 adet alışveriş kartı ve 240 adet bayramlık kıyafeti gibi bağışları ulaştırdık. Bizlere zekat, fitre, sadaka gibi yardımlarda bulunan bütün hayırseverlerimize ve bu yardımların ulaş-tırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Rabbim hepsinden razı olsun, hayırlarını kabul etsin.” ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı