Yazarlar

TEĞMEN ÇELEBİ AK PARTİ’DE

TEĞMEN ÇELEBİ AK PARTİ’DE
Ergenekon mağduru olarak yıllarca hapiste yattı. Kumpas davalarının simge isimlerinden oldu. Verdiği hukuk mücadelesi ile gönüllere girdi. Kamuoyunun ilk olarak Teğmen Çelebi olarak tanıdığı hemşehrimiz Mehmet Ali Çelebi siyasete atılıp CHP’den İzmir milletvekili seçilmişti. Daha sonra partisiyle anlaşmazlığa düştü. Önce Muharrem İnce ile Memleket Partisinin kuruluşuna katıldı. Sonra oradan da ayrıldı. Atatürkçü kimliğiyle, PKK ve FETÖ terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyle tanınan Amasyamızın evladı Teğmen Çelebi artık AK Partili…
Hemşehrimiz Mehmet Ali Çelebi’ye AK Parti rozetini bugün grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan takacak. Zira partiye davet de bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmiş.
TSK’DAN SİLİVRİ’YE ORADAN TBMM’YE
İlkokulu Amasya Atatürk İlkokulunda, Orta okulu ise Amasya Anadolu Lisesinde okudu. Daha sonra askeri liseyi kazandı. Her iki okulda da 2 üst sınıfımdaydı. Herkesin tanıdığı, okul birincisi bir öğrenciydi. Bir üst sınıfta olanlara bile abi dediğimiz o yıllarda Çelebi de bizim Mehmet Ali abimizdi.
Askeri liseyi birincilikle bitiren Çelebi’yi yıllar sonra bir sabah tutuklanan subaylar arasında gördüm!
FETÖ kumpası olan davalarda yargılandı, 41 ay zindanda tutsak edildi, 16 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra delillerin sahte olduğu ve üretildiği kanıtlanınca Mehmet Ali Çelebi aklandı.
Siyasete CHP’de atılan Çelebi, İzmir milletvekili olarak Meclis’e girdi. Yaşanan süreçler sonunda bugün de AK Parti’ye katıldı. Kamuoyuna duyuru sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla yaptı.
Mesajına PKK-Öcalan severlerine tepki göstererek başladı, FETÖ ve PKK’ya karşı verilen başarılı mücadeleyle devam etti.
Çelebi, AK Parti’ye geçtiğini duyurduğu paylaşımında “Milli Konuları” merkeze aldı. Bunları da Mavi Vatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Sözde Soykırım, Tezkereler ve Savunma Sanayisi başlıklarıyla detaylandırdı.
Atatürk’ün askeriyim, Türk Milletinin sesi olarak yoluma devam edeceğim diyen Çelebi, kendisini partiye davet eden Erdoğan’a da teşekkür etti.
AK Parti İzmir milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin yolları siyasette acaba memleketi Amasya ile kesişir
mi? FETÖ Kumpası mağduru bir Türk Subayı olarak girdiği CHP’den neden koptu? Atatürk’ün askeri Çelebi’ye göre yoksa CHP artık Atatürk’ün partisi değil mi? AK Partiye geçişine tepki gösterenlere ne diyor…
Kendisiyle ülkemiz ve şehrimiz hakkında konuştuğumuzda akıllardaki soruları yöneteceğim. İlerleyen haftalarda Yeni Emel’deki köşemde Çelebi’yi konuk edeceğim. Güncel siyaseti masaya yatıracağız. Hemşehrimiz Mehmet Ali Çelebi’ye AK Parti’de başarılar diliyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.